"Eredetileg jelentkezőként mentem el a Got Talent castingjára, de nem jutottam be a legjobb ötszázba, úgyhogy azt mondták, zsűritagnak jó leszek" - kezdte viccelődve Linczényi Márkó, akivel az RTL Klub új tehetségkutatója kapcsán beszélgettünk.
"Az igazság az, hogy egy másik műsorba hívtak a csatornától, itt figyeltek fel rám, majd elhívtak a zsűritagok válogatására. A legtöbb castingon részt vettek rekordját biztosan én tartom, mivel bennem elsőre biztosak voltak a szerkesztők, és hozzám keresték a többieket. Így tizenhét alkalommal mentem el az RTL székházhoz, mire kiderült, hogy mi négyen alkotjuk a zsűrit."
"Már a castingunk során is arra gondoltam, hogy a többieknek szakmailag nagyobb a létjogosultsága ebben a szerepben, nekem pedig inkább az a dolgom, hogy önmagam legyek. Nem kell jobb fejnek, okosabbnak vagy bunkóbbnak tűnnöm."
Nem művelődési céllal készülnek a tévés tehetségkutatók, szerinte ezzel tisztában kell lenni nézőként. "Elsősorban a szórakoztatás a cél, a nevettetés, a viccelődés. Nem hiszek abban, hogy a képernyőn tehetségek születnek, nem erről szól ez a világ. Felhőtlen szórakozást nyújtanak a produkciók, amiken lehet nevetni, amiket lehet értékelni, és amikre rá lehet csodálkozni. Művészi értelemben azonban szigorú leszek, nem juthat tovább mindenki, akin jól szórakozom. Fel vagyok készülve, bírom a népharagot, mindig is megosztó személyiség voltam, megszoktam, hogy sokan nem kedvelnek, és nem értenek egyet velem."
A műsorban magasak lesznek az elvárásaim, ha valaki zsebre teszi egy perc alatt a közönséget, az önmagában még nem elég.
Nem mehet tovább az, aki nem közvetít értéket. Tehetségesnek is kell lenni, és egyedinek, amihez párosulni kell szorgalomnak, gyakorlásnak és munkának. Ez a három elengedhetetlen a sikerhez, kettő nem elég hozzá. Nem szabad csalódást okozni azzal a nézőknek, hogy valakit tovább engedünk, aztán később felkészületlenül áll színpadra. Nem szabad összekeverni a szakma valódi képviselőit a tehetségkutatósokkal, ebbe a hibába esik bele sok laikus néző, akik túl sokat várnak el egy tehetségkutató-győztestől, aztán meg nagyot csalódnak."
"Mindig szerettem az RTL Klub tehetségkutatóiban, hogy olajozottan működnek, nincsenek kínos csendek, oda nem illő emberek, a Got Talenttől is ezt várom. Most, hogy jobban a kulisszák mögé látok, közelről szembesülök vele, hogy mennyi munka van egy ilyen show-ban. Hízelgő ez a felelősség, amit rám bíztak, és izgalommal vegyes kíváncsisággal várom, hogy kik állnak majd elénk a színpadra."
Úgy véli, a Got Talentben többre van szükség, mint a kizárólag zenei tehetségkutatókban. "Az elmúlt években számos zenészt és énekest vonultattak fel a televíziók,
el se hisszük már, hogy még mindig találni az országban olyan tehetségeket, akik nem mutatták meg magukat.
A nézőket a hideg kirázza a Hallelujá-tól és a Most múlik pontosan-tól, mert extrémebb dolgokra számítanak egy tévéshow-tól."
"Mivel zenészként dolgozom, különösen a nem zenei fellépőket várom. Sőt, ha egy kisállat érkezik produkcióval, azonnal megnyomom a biztos továbbjutást jelentő aranygombot. A legjobban természetesen egy cintányérozó kis majomnak örülnék, de igazából beérném egy véznaujjú maki középszerű produkciójával is" - mesélte.
Mindig csodálattal figyelte azt az elhivatottságot, amellyel a versenyzők érkeznek. "Nagyon izgalmas kérdés, hogy az elhivatottság mértéke mennyire van arányban a produkció színvonalával.
Ha fennáll az arányosság, akkor azért fogunk jól szórakozni, ha egyáltalán nem áll fenn, akkor pedig azért.
Elképzelésem sincs, hogy milyen produkció lehet esélyes a végső győzelemre. De mivel a nézők ingerküszöbe az egekben van, gondolom, nem irreális elvárás, hogy cintányérozó majmocskákat lássak a színpadon."
Kovács Patrícia is ott lesz a tehetségkutató zsűrijében, ő a Life.hu-nak adott interjút a műsor kapcsán.