Húsvétkor a tavaszi színekbe öltözött Szentföld magasabb régióin a növényzet zöld és zöldessárga színei uralkodtak, míg a Holt-tenger árka és a Jeruzsálemtől délre fekvő Júdeai-sivatag világossárga színe kopár felszíneket mutatott. A kétfajta felszín határa közelében, a Holt-tenger északi végétől nyugatra találjuk Jeruzsálemet, amely a keresztút helyszíne.
A Google Maps nagyfelbontású műholdképén az Óváros utcái is megkülönböztethetők. Az utolsó vacsora helyszíne, a Getszemane-kert a városfaltól keletre, a város és az Olajfák-hegye közti völgyben található. Pilátus palotáját, ahol Krisztust kereszthalálra ítélték, az Óváros délnyugati részét elfoglaló, azóta a nagy muzulmán mecsetekkel beépített Templom-hegytől északra találjuk, innen halad a Via Dolorosa, a keresztút a Golgota felé. Ennek helye vitatott, a legvalószínűbb helyszín a Krisztus sírja fölé épült Szent Sír Bazilikától kissé délre elterülő, ma már beépített domb, de találunk az Óvárostól közvetlenül északra elhelyezkedő sziklás magaslatra vonatkozó utalásokat is.
Az Óváros három vallásnak is szent helye: a keresztények mellett a zsidók és a muzulmánok is ekként tisztelik, előbbiek a Templom-hegyen állt két régebbi templomuk és a hegy nyugati falát alkotó Siratófal, utóbbiak az ugyanezen a hegyen Krisztus után mintegy 700 évvel épült szent mecseteik miatt.
A Terra műhold MODIS-rendszerének felvételét március 15-én rögzítettük az ELTE műholdvevő állomásán. Jeruzsálem nagyfelbontású műholdfelvétele a Google Maps adatbázisából származik (maps.google.com)