Több kilométeres olajfolt terjeng Tobago partjainál

A zátonyra futott és felborult hajó Trinidad partjai közelében
Fotó: Dayron M.
Vágólapra másolva!
Több kilométer hosszú olajfolt terjeng a Karibi-térségben, Tobago déli partjainál, amelyet egy egyelőre tisztázatlan hajószerencsétlenség okozott. A legénységnek nyoma veszett - közölte a dpa német hírügynökség sajtóforrásokra hivatkozva.
Vágólapra másolva!

A legénysége nélkül találtak rá a zátonyra futott hajóra

 

A tobagói katasztrófavédelem adatai szerint az olajfolt hossza 11,6 kilométer, és a felborult hajót a partoktól nyugatabbra, a szárazföld közelében találták meg. Az olajfolt már károsította a korallzátony egy részét Scarborough partjainál - jelentette az Amerika Hangja (Voice of America, VoA) amerikai nemzetközi műsorszolgáltató. A hatóságok attól is tartanak, hogy az olajszennyezés veszélyezteti a halakat és egyéb tengeri élőlényeket. 

A zátonyra futott és felborult hajó Trinidad partjai közelében
Fotó: Dayron M. / X 

Trinidad és Tobago miniszterelnöke, Keith Rowley valódi katasztrófának nevezte az esetet a helyi idő szerint vasárnap megtartott sajtótájékoztatóján. Információk szerint a hajó már szerdán zátonynak ütközött, akkor kezdett szivárogni belőle az olaj. A hatóságok még aznap bejelentést kaptak a felborult hajóról, viszont a legénység részéről nem kaptak segélyhívást - közölte a VoA, hozzátéve, hogy a hatóságok a hajóra a legénysége nélkül találtak rá. 

 

Környezeti katasztrófa fenyeget az illetékesek szerint 

 

A helyszínen készült fényképeken az állami olajtársaság munkásai láthatók, amint megkísérlik megfékezni az olajszennyezést. A BBC brit közmédia szerint nagyjából 1000 önkéntes csatlakozott a munkálatokhoz, hogy eltakarítsák a szennyező olajat, míg a búvárok megpróbálták izolálni a szivárgás forrását. Az elhagyott hajót Gulfstream néven azonosították. 

Komoly környezeti katasztrófa fenyegetheti Tobago partvidékét
Fotó: The Weather Chanell

Tobago kormányfője, Farley Augustine elmondása szerint az események súlyosbodása miatt a kormány a legmagasabb, 3. szintű katasztrófának minősítheti az esetet. A szerencsétlenség pont a karneváli szezonban sújtott le Tobagóra, amely az egyik legjelentősebb helyi turisztikai esemény. A Venezuela partjainál fekvő Trinidad és Tobago szigetállam az 1958-as függetlenedésig brit gyarmati uralom alatt állt.