Erdély legmagasabb hegyein, 1600 méteres magasság felett még megmaradt a hó, a kép fehér foltjai azonban felhőket jelentenek. A felhők összesűrűsödnek a Kárpátok hegyei felett, így végigkövethetjük a Déli-Kárpátoknak a Vaskaputól és a Retyezáttól, illetve a Keleti-Kárpátoknak a Radnai-havasoktól Brassóig tartó vonulatait.
A vidék komoly részét erdő borítja, de a kései tavasz miatt csak a tölgyeseket látjuk határozott, zöld színnel megjelenni, a bükkösök lombja még csak most pattant ki, így színük inkább barna. A fenyvesek sötétzöld színűek, de a felhők miatt ezt csak kevés helyen láthatjuk.
A kép nagyobb és feliratozott változata
Erdélyben a búcsút megelőző hét folyamán nagy mennyiségű csapadék hullott, emiatt a folyók megteltek vízzel. A bánsági "tenger" ezen a képen is látszik Temesvártól délnyugatra (a képen balra lent), a kép délnyugati sarka közelében. Megfigyelhetők emellett a Keleti-Kárpátokból Moldva felé folyó és áradó folyóvizek. A 250 méteres felbontású képen is jól látható folyók 3-400 méter széles ártere víz alatt van, miközben maga a folyómeder - például a Bodza esetén - 20-30 méter szélességű.
Csíksomlyó a Hargitától keletre (a képen jobbra), a képen gomolyfelhőkkel pettyezett Csíki-medence közepén található.
A felvételt a Terra műholdon levő MODIS-rendszer vette május 13-án, pénteken.
Timár Gábor - Kern Anikó (ELTE)