A külföldieknek, illetve azoknak, akik Spanyolország más vidékeiről érkeztek 10 eurót kellett fizetniük azért, hogy paradicsomot dobálhassanak. A helyi lakosok közül viszont ötezren ingyen vehettek részt a különös eseményen. Az idei fesztivál volt már a második, amelyet fizetőssé tettek a többségnek. Tavaly korlátozták először a résztvevők számát a belépődíj bevezetésével, mivel a 10 ezer lakosú kelet-spanyolországi városra, az odasereglő 45 ezer látogatóval túl nagy teher nehezedett. Persze a paradicsomháború közepette ebből semmit sem érzékelte a csatázók. Akadt olyan is, aki cselesen vízipisztolyt töltött meg paradicsomlével.
A Valenciához közeli város egyébként a bevételt az 5,5 millió eurónyi adósságának csökkentésére, illetve most elsőként indiai karitatív programok finanszírozására fordítja.
A fotók alapján nem túlzás kijelenteni, hogy a fesztiválon szó szerint mindenki "egymásnak esett". Még a szerelmespárok is.
Az eseményt élőben lehetett követni az interneten több fix kamera, illetve egy mozgó videoriporter segítségével.További újdonság volt, hogy kétnapos zenei fesztivál is kísérte a „lucskos néphagyományt”. Idén is egy játékfilmet és egy reklámfilmet forgattak a vörös paradicsompép borította bunoli utcákon, ahol a fotók tanúsága szerint, mindenki "elázott".
A szerdai paradicsomcsatát vasárnap az aprónép Tomatinája vezette fel: ezen a napon 2500, álarcot és búvárszemüveget viselő gyermek dobálta meg egymást 6,5 tonna paradicsommal.
Egy dél-koreai várossal kötött csereprogram részeként hétfőn Bunolban iszapcsatát is rendeztek, míg a távol-keleti Boryeongban paradicsomcsatát tartanak.
A Tomatina hagyománya 1945-ig nyúlik vissza, amikor egy felvonulás alkalmával rivalizáló fiatalok csoportjai paradicsommal dobálták meg egymást. A bunoli önkormányzat 1980-ban tette hivatalossá a világ minden tájáról egyre több látogatót vonzó eseményt.