Itt találja a válsággal kapcsolatos összes hírt!
Azt talán nem lehet mondani, hogy jelentős erősödéssel záruló hétfői kereskedést követően kedden minden visszatért a "régibe", azaz folytatódott a durva esés, de lefelé zártak az amerikai piacok. A jelentések elsősorban recessziós félelmekkel magyarázzák - a hétfői nagy emelkedést követő profitkivét mellett -, hogy a befektetők kedden újra az eladások pártján álltak.
A Dow Jones ipari indexet (DJIA) hektikus kereskedést követően - mintegy ezer pontos napon belüli kilengést mutatva - enyhe, 0,82 százalékos esésben érte a csengetés. A mutató járt 700 pontos erősödésben is, de csaknem 300 pontos esésben is, végül 76,62 pontos gyengüléssel 9310,99 ponton fejezte be a napot. A Dow indexet visszatartotta a fajsúlyos PepsiCo részvény árfolyamának esése a vállalat profitfigyelmeztetése után.
A Standard & Poor's 0,5 százalékos gyengüléssel zárt, a nap igazi vesztese azonban a Nasdaq Composite, a technológiai mutató volt, amely nyitáskor kifejezett húzóerőnek bizonyult, ám már másfél óra elteltével jelentős visszaesésnek indult, csengetés előtt három órával pedig 1 százalékos veszteségbe csúszott és végül 3,54 százalékos buktával fejezte be a keddi kereskedést.
A kereskedés beindításakor a tőzsde DJIA mutatója 354,51 ponttal, 3,78 százalékkal, a Nasdaq piac mutatója 2,74 százalékkal, 50,52 százalékkal emelkedett, miután a hétfői összehangolt európai mentőakciót követően az amerikai kormányzat jelezte, megkezdi a pénzintézeti részvények vásárlását, hogy segítsen kiolvasztani a befagyott hitelpiacokat, ösztönözze munkahelyek teremtését és a gazdaság növekedését.. Nagyjából fél óra múltán a DJIA 1,38 százalékos emelkedésnél járt, a Nasdaq mutató viszont már ekkor még jobban visszaesett. A technológiai piacot nyomta, hogy a fogyasztás visszaesése az Egyesült Államokban a technológiai vállalati szektort, azaz a műszaki cikkek gyártóit sújtja első helyen.
Már a kereskedés félideje után visszaesést jeleztek a vezető részvényindexek a Wall Streeten, mert kedvezőtlen vállalati hírek érkeztek és a részvénypiacokat elbizonytalanította Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter bejelentése, miszerint kilenc amerikai pénzintézet fogadta el, hogy az állam részesedést szerezzen részvénytőkéjükben, részeként a nagy bankmentő tervnek. A jelentések szerint a kezdeti keddi lendület is profitkivonásra ösztökélte a befektetőket, akik éltek a lehetőséggel. Másfél órával a Wall Street-i részvénykereskedés zárása előtt egyértelmű mínuszba zuhantak a fő indexek: a tőzsde Dow ipari átlagindexe másfél százalékos, a Nasdaq piac composite indexe 3,2 százalékos veszteségbe került. A jelentések elsősorban a hétfői nagy, több mint11 százalékos erősödés rovására írják a keddi nap végi gyengülést.