Bakos Gábor: A nevetés és az utálkozás már megvan

Vágólapra másolva!
Bakos Gábor kortárs képzőművész. Amellett, hogy alkot és tervez, a Képzőművészeti Egyetemen tanít, és fiatal tehetségek után kutat az @rc-pályázaton keresztül, melynek egyik szülőatyja. Küldetésének érzi, hogy megtanítsa az embereket a képek által gondolkodni és érezni, mert nevetni és utálkozni talán már tudnak.
Vágólapra másolva!

Tulajdonképpen miről szól az @rc kiállítás? (Szasszi)
- A pályázók munkáiról. Nagy képek köztéren, személyes üzenetekkel - számomra ez a lényeg. Mondhatnám még a művészek és a reklámosok képeit is, de nekem elsősorban az a fontos ebben, hogy személyes üzeneteket látok egy tömegmédiumon, köztéren, sokak által látogatott területen. Minden este kertmozi, ahol sokféle filmet lehet megtekinteni, például reklámfilmeket a világ különböző részeiről, a partner civil szervezetek filmjeit (állatvédelem, zöldségek), szóval sok olyan dolgot, ami a mainstream médiából kimarad.

Hol tekinthető meg a kiállítás? (Szasszi)
- Budapesten, a Felvonulási téren. Közel a Műcsarnokhoz.

Mi a kiállítás célja? (panikonline)
- Rövid távon az, hogy ráébressze az embereket: a képekkel kapcsolatosan is lehet gondolkozni, nevetni, utálkozni, érezni. Hosszú távon pedig egy olyan közterületi képes fórumot teremteni, amely eseményszámba megy. Esetleg egyszer csak becsalogatja az embereket a képzőművészet világába.

Hogy érzed, messze van vagy esetleg már elérhető a fent említett cél? (Warhawk)
- A nevetés és az utálkozás már megvan, jó lenne a gondolkodást is minél hamarabb átélni.

Ki dönt arról, hogy melyik plakát kap helyet a téren? (ceszti)
- Zsűri dönt, amelyet különböző diszciplinákat, a területet érintő foglalkozásokat gyakorló emberek alkotnak. Ebben az évben 3 zsűri volt: egy az óriásplakát, egy a civil és egy a reklám kategóriát értékelte. Ült benne politológus, reklámszakember, képzőművész, szövegíró és filmrendező. A művészeti kategóriának külön zsűrije volt, amit a Fiatal Képzőművészek Stúdiója egyesület ajánlásával álítottunk össze, és egy művészettörténész, egy publicista és képzőművészek alkották ezt a testületet. A videopályázat zsűrije pedig filmesztétát, filmrendezőt, kritikust, operatőrt és képzőművészt foglalt magába.

Ha akarnék tervezni egy óriásplakátot, akkor milyen formátumban kell elkészítenem? Méret, felbontás? (QnAdam)
- A mérete 504x238 centiméter nyomtatva, ehhez egy 504x238 mm-es fájlt kell készíteni, lehetőleg ebben a méretben 300dpi-vel. Egy eps kép kell, hogy a végeredmény jó legyen.

Tavaly voltak letakart óriásplakátok. Azóta is érdekel, mi volt alattuk :) (ceszti)
- Azért voltak, mert a pályázók nem kapták meg a szerzői jogilag érintett cégektől a hozzájárulást. Nem rakhattuk ki azokat a képeket, amelyek tartalmazták mondjuk egy cég logóját vagy szlogenjét.