A Skót Nemzetközi Fejlesztési Szövetség (SIDA) azt tanácsolta, hogy az emberek hagyjanak fel a "problémás" kifejezések használatával, és helyettesítsék azokat olyan szavakkal, mint például a "szülő" vagy a "gyám".
Azt is javasolják, hogy a "lányok" és a "fiúk" helyett a "kollégák" vagy a "mindenki" kifejezéseket használják.
Meglátásuk szerint ez segít "elkerülni az előítéletességet, nem erősíti tovább a meglévő hatalmi struktúrákat, és tiszteletet közvetít".
A dokumentum azt írja:
Ezzel a nyelvi útmutatóval reméljük, hogy nyelvünk hozzájárul – és nem akadályozza – azokat az alapvető változásokat, amelyeket a világban szeretnénk elérni: egyenlőség, befogadás, méltányosság, dekolonizáció és globális igazságosság".
Az "elnök" (chairman), a "szóvivő" (spokeswoman) és a "munkaerő" (manpower) kifejezések is tiltólistán vannak, mivel nemi alapúak.
A jótékonysági szervezet kimondja: a "harmadik világ" és a "külföldi segély" kifejezések is elfogadhatatlanok.
A dokumentum szerint "a paternalista nyelvezet egy olyan egyenlőtlen hatalmi viszonyt feltételez, amelyet az altruizmus jellemez, és amely tagadja az erőforrások igazságtalan elosztását". A SIDA
a "külföldi segély" helyett a "globális újraelosztás" kifejezést javasolja, a "harmadik világ" helyett pedig a "többségi világ" szókapcsolatot.
A SIDA ellenzi a "globális felmelegedés" és az "éghajlatváltozás" kifejezéseket is, mert nem elég riasztóak. Ehelyett alternatívaként az "éghajlati válságot", illetve az "éghajlati vészhelyzetet" ajánlják.