Hétfőn a Coolockban található egykori Crown Paints gyárnál összegyűlt több száz emberrel csaptak össze a gárdisták. A helyszínen a több tucatnyi gárdista mellett a közrendvédelmi egység tisztjei is jelen voltak. A területen több tűz is keletkezett, miután a bevándorlásellenes tüntetők rögtönzött tábort állítottak fel. Az erőszak akkor fokozódott, amikor az aktivisták téglákat és petárdákat kezdtek el dobálni a gárda tisztjeire és a tűzoltóságra, valamint kukákat és matracokat gyújtottak fel.
A helyszínen maszkos férfiak és fiatalok is jelen voltak, miközben egy megafonnal rendelkező férfi azt mondta a tömegnek, hogy a kormány "meg fogja változtatni az alkotmányt".
A helyszínről készült képeken látható, hogy a gárdisták több embert őrizetbe vettek.
A konfliktus oka, hogy a gyár használaton kívüli épületeit átalakítják, és menedékkérőket fognak ott elhelyezni.
Helen McEntee ír igazságügyi miniszter azt mondta, hogy "megdöbbentőnek" találta a jeleneteket, amikor a gárda közrendvédelmi egysége rohamlövedéket használt a demonstrálókkal szemben – ezzel próbálták feloszlatni a tömeget, amely a bevándorlásellenes ideiglenes tábor közelében gyűlt össze.
Az erőszakos cselekmények hétfő reggel törtek ki, miután a használaton kívüli épületben megkezdődtek a munkálatok. A munkásokat, akik a felújítást végezték volna, elküldték a helyszínről.
A tiltakozók táborát több hónappal ezelőtt hozták létre, hogy megakadályozzák a felújítást.
Hétfő este ismét nagyszámú ember gyűlt össze a gyár közelében, miután a közösségi médiában felhívást tettek közzé, hogy 18 órára tüntetést szervezzenek. A gárdistákat újfent rakétákkal támadták meg, a hatóság válaszul robbantó spray-t használtak.
Egy szóvivő szerint a rendőrök továbbra is a helyszínen tartózkodnak.
Az ír kormánynak nehézséget okoz a Dublin városába érkező menedékkérők számának kezelése.
Az Irish Independent által látott tervek szerint több száz migránst kívánnak elhelyezni Kerry és Westmeath megyékben lévő központokban, és a dublini Thornton Hall meglévő telephelyét is fejleszteni kívánják.
A városszerte kialakult táborok megjelenése miatti növekvő aggodalmak közepette a kormány a hírek szerint zöld utat adott a fővároson kívül egy új Nemzetközi Védelmi Hivatal (IPO) felállítására irányuló tervnek is, amely a nemzetközi védelem iránti kérelmek vizsgálatáért és feldolgozásáért lesz majd felelős.
Írország és az Egyesült Királyság az elmúlt hónapokban vitába keveredett a kérdéssel kapcsolatban, mert vezető dublini politikusok szerint Nagy-Britannia Ruanda-politikája okozta az afrikai államba való kitoloncolástól "félő" személyek érkezésének megugrását.