A népszerű brit honlap értesülései szerint az egyelőre meg nem nevezett férfi ellen vizsgálat folyik. A szállodában elhelyezett kamerák felvételein jól látható, hogy
a nem éppen színjózan ügynök összerogy azon a folyosón, ahol az állítólagos szexuális zaklatás korábban megtörtént.
Az ügynök egyébként már akkor „romokban” volt, amikor aznap este megkereste a közelgő kampányeseményre készülődő Kamala Harris stábját egy Green Bay-i étteremben. Az eseményt később törölték, a demokraták elnökjelöltje inkább Atlantában tartott nagygyűlést.Az állítólagos zaklatás napja volt a kampánycsapat utolsó éjszakája a wisconsini városban. Miután az éjszaka elhagyták a bárt, néhányan még bementek a később bántalmazott nő szobájába, hogy ott folytassák a „búcsúbulit”. Az ügynök is velük tartott.
„Nincs semmiféle félreértés, kétség a történtekkel kapcsolatban” – nyilatkozta az események egyik jó ismerője.
Egy részeg tökfilkó, akinek megengedték, hogy a bulizókhoz csatlakozzon, botrányt okozott. Száz százalékig az ügynök a felelős a történtekért.”
A részeg titkosszolga állítólag tapogatni kezdte a nőt. Felvétel is készült arról, ahogy ittas állapotban a padlón fetreng. Az ügynököt azonnal visszaküldték Washingtonba.
„Az Egyesült Államok titkosszolgálatának szakmai felelősséggel foglalkozó hivatala egy kötelességszegéssel kapcsolatos vádat vizsgál” – nyilatkozta később az üggyel kapcsolatban a szolgálat szóvivője a RealClearPolitics weboldalnak. S nyilván ebből az is következik, hogy többet nem fog az alelnöknek dolgozni, és a karrierje sem lesz túl felfelé ívelő. Az áldozat 20 év körüli, alacsonyabb beosztású alkalmazott, aki nem akarja, hogy kiderüljön a személyazonossága. Egyébként jól van, de aggódik amiatt, hogy előbb vagy utóbb nyilvánosságra kerül a neve. Nem emiatt akar híres lenni.
Sem a Fehér Ház, sem a titkosszolgálat nem reagált a DailyMail.com esettel kapcsolatos kérdéseire.
Az ügy elég kínos az ügynökség számára, miután július közepén, illetve a napokban merényletet kíséreltek meg az újrázásra készülő korábbi elnök, Donald Trump ellen.
Az incidens híre azon a napon érkezett, amikor egy szenátusi jelentés feltárta a titkosszolgálatok kudarcainak sorozatát, amelyek lehetővé tették, hogy a Trump elleni merényletre készülő Thomas Crooks a politikus közelébe férkőzhessen és rá is lőhessen a pennsylvaniai Butlerben tartott kampánygyűlésen. A merényletben meghalt egy Trump-szimpatizáns, és a volt elnök is megsérült. A nyomozás egyik aggasztó megállapítása az volt, hogy Butlerben csak hosszú órák után tudták üzembe helyezni a titkosszolgálati drónokat. A műveletekért felelős ügynök mindössze három hónapos tapasztalattal rendelkezett a berendezéssel kapcsolatban.
A jelentés arra a következtetésre jutott, hogy a merényletet megelőző „zavarok” előre láthatóak és megelőzhetők lettek volna.
A Trump elleni második merénylet szeptember 15-én volt, amikor az 58 éves Ryan Routh fegyverével Trump floridai golfklubja közelében bújt el a bokrok között, ám az ügynökök időben lebuktatták.