A főutaktól távoleső apró falvakból szinte lehetetlen három műszakos munkába járni, ha az adott cég nem indít a települést is érintő buszjáratot. Az ott élő munkanélkülieket az alacsony iskolai végzettség és az elavult szakképesítés is akadályozza az elhelyezkedésben - mondta el a március óta működő Pigmalion Projekt tapasztalatairól Bokrosné Nagy Margit.
Az Európai Unió 47 millió forintos támogatásával szolgáltatást indítottak Komárom-Esztergom megyében, hogy segítsék a kistelepüléseken élő, tartós munkanélküliek elhelyezkedését. A program különlegessége, hogy információs központtá alakítottak át egy mikrobuszt, amellyel hetente eljutnak azokhoz, akiket a munkaügyi központ már nem támogat.
A bejárási nehézségek miatt a képzéseket is közelebb vitték az érintettekhez, Tatabányán és Esztergomban az általános iskolai végzettség megszerzéshez indítottak tanfolyamokat, és fakitermelő szakmát oktatnak a programban jelenleg résztvevő hatvan embernek.
A Pigmalion Projekt fő koordinátora, az Utcai Szociális Segítők Egyesülete vállalta, hogy 120 embert von be a programba, és közülük legalább hatvannak munkát szereznek, vagy képzést biztosítanak a képzés 18 hónapja alatt.
A program szakmai vezetője elmondta, az országban szinte egyedülálló, hogy a szolgáltató keresi meg azokat az embereket, akik maguktól nem valószínű, hogy igénybe vették volna álláskereséshez az erre létrehozott szervezeteket.
Az elhelyezés után a Pigmalion Projekt résztvevői hat hónapig utógondozást kapnak és segítenek megtartani a munkahelyüket.