21:002024. július 05.
Franciaország

WRC: Rovanpera jött, látott és győzött

Fotó: McKlein / Toyota GAZOO Racing
A lesérült Sebastien Ogier helyére beugró Kalle Rovanpera fantasztikus győzelmet szerzett vasárnap a Lengyel Ralin. A második az örök második Elfyn Evans lett, bronzérmesként Adrien Fourmaux-t üdvözölhetjük.
Fotó: Hyundai Motorsport GmbH / Austral / Hyundai Motorsport GmbH / Austral

„Hihetetlen hét volt ez a mostani. Nagyon keményen dolgoztunk és most nagyon fáradtak vagyunk. Nagyon jó, hogy eljöttünk ide, nem is volt rossz ötlet eljönni. Sokat segítettünk a csapatnak, sok gyártói pontot hoztunk, így nem vesztegettük az időt” – szögezte le a címvédő világbajnok.
Sebastien Ogier jó esélyekkel indult volna ezen a ralin, de a keddi pályabejáráson balesetet szenvedett és helyére alig 48 óra alatt megérkezett a szintén csak néhány ralin rajthoz álló címvédő világbajnok és értékes pontokat szerzett a csapatának.

Fotó: Amber PR

Andreas Mikkelsen első Lengyel Rali-győzelmét még 2016-ban szerezte. A Hyundai pilóta nagyon szerette volna megismételni azt a győzelmét, de vasárnap az első szakasz végére autójának gumija levált a felniről, így visszaesett a hatodik helyre. Rovanpera mögött Elfyn Evans és Adrien Fourmaux ért végül fel a dobogóra.
Négy napos forróságban zajlott a rali, s a gumik nehezen birkóztak meg a forró utakkal. Nem csak Mikkelsen gumijain fogott ki a forróság. Evans is küszködött szombaton és vasárnap egy lassú defekttel. A walesi pilóta ezzel a második helyezéssel visszavette az egyéni ponttáblán a második helyét Ott Tanaktól és 15 pontnyira csökkentette hátrányát a még mindig vezető Thierry Neuville mögött.

Fotó: M-Sport

Neuville egyébként csak a negyedik helyre vitte célba a Hyundait, de azért megnyerte a Power Stage-et és további öt bónuszpontot vihetett ez utóbbiért haza.
A lett Martin Sesks a nagyon szép ötödik helyezést szerezte meg, s indul a következő Lett Ralin is, de ott már egy hibrid Puma volánja mögött.
Gregoire Munster és Takamoto Katsuta a hetedik és nyolcadik helyen értek célba. Az első tizet két Rally2-es pilóta, Sami Pajari (a kategóriagyőztes) és Oliver Solberg zárja.
Folytatás három hét múlva a világbajnokságban debütáló Lett Ralival (2024. július 18-21.).