Így hat a pajzsmirigyzavar a menstruációra
A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge/ túl erős menstruációt, anovulációt is okozhatnak.
A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge/ túl erős menstruációt, anovulációt is okozhatnak.
Szerencsére a legtöbb göb nem okoz problémát a várandósság alatt.
A pajzsmirigy alulműködés több pszichés zavart is okozhat, mivel a pajzsmirigy hormonok komoly hatást gyakorolnak az agyi funkciókra, mentális egészségre az anyagcsere lassulása miatt.
Nagyon fontos, hogy ha másodlagos magasvérnyomásról van szó, nem szabad csupán a vérnyomás csökkentésre fókuszálni, az alap problémát is kezelni kell.
A szívritmuszavar lehet szívbetegség következménye, de más, úgynevezett szíven kívüli (extrakardiális) betegségekben is előfordulhat.
A pontos diagnózishoz elengedhetetlen a pajzsmirigy ultrahang vizsgálata is.
Négy, vagy több héten át taró hasmenés esetén orvoshoz kell fordulni, mert a beteg életminőségét negatívan befolyásolja, és komoly betegségeket is jelezhet.
Ha nem kezelik a pajzsmirigyzavart, férfi meddőséghez, a nő vetéléséhez, koraszüléshez, a gyermeknél fellépő genetikai gondokhoz is vezethet a pajzsmirigyzavar generálta rossz spermakép miatt.
A Merseburgi triász igen figyelemfelhívó tünetegyüttes. Ide tartozik a tachycardia (szívfrekvencia növekedése), kidülledő szemek (exophtalmus) és a strúma (pajzsmirigy megnagyobbodás, golyva).
Szerencsére az említett hormonok zavarai legtöbbször könnyen gyógyíthatóak.