A Pediatrics gyermekgyógyászati szaklapban megjelent vizsgálatban Jocelyn Y. Ang, a detroiti Michigani Gyermekkórház gyermekorvos és kollégái egy véletlen besorolásos, placebo-kontrollos vizsgálatot végeztek 120 stabil állapotú koraszülött bevonásával. Az újszülött intenzív osztályon kezelt babák egyik csoportjában naponta végeztek masszázsterápiát, míg a kontroll csoportban csak "álkezelést" végeztek. A terápiát heti öt alkalommal végezték az osztályon tartózkodás teljes ideje alatt (maximum négy héten át).
Ezalatt rendszeresen megvizsgálták a különböző immunsejt-típusok számát és aktivitását, mérték a csecsemők súlyát és feljegyezték az esetleges fertőzéseket. A kutatók azt találták, hogy bár az immunsejtek számában nem volt számottevő különbség a két csoport között, a masszázzsal kezelt babákban aktívabbak voltak az úgynevezett természetes ölősejtek (natural killer vagy NK-sejtek), amelyeknek fontos szerepe van a vírusfertőzések elleni küzdelemben. A naponta masszírozott koraszülöttek továbbá gyorsabban is gyarapodtak, mint a kontroll csoport.
A szerzők szerint a masszázsterápia biztonságos módszer az intenzív osztályon kezelt koraszülöttek állapotának javítására, és eredményességét nagyobb vizsgálatokban is kellene értékelni.