Az Egyesült Államok szenátusa által pénteken elfogadott törvényjavaslat értelmében a hackerek, illetve a filmiparban dolgozó bennfentesek - akik bemutató előtt kiszivárogtatják a különféle alkotásokat - szintén keményebb büntetésekre számíthatnak.
A legnagyobb érdeklődésre számot tartó filmek sokszor már hónapokkal a hivatalos bemutató előtt felkerülnek a világhálóra, sőt, néha még kalóz DVD-k formájában árusításra is kerülnek. A kalózkodás leggyakoribb módja, amikor egy a filmszínházba becsempészett videokamera segítségével rögzítik a vásznon zajló eseményeket. Az is megesik, hogy egy a filmstúdió valamely filmjén dolgozó belsős munkatárs teszi fel a netre a már kész filmet, amelyen sok esetben még különféle utómunkálatok zajlanak.
Az amerikai vámhivatal becslése szerint az ilyen jellegű terjesztés tehető felelőssé az online elérhető kalózmásolatok 95%-áért. Akit ilyen vétségért bűnösnek találnak, az három évet, haszonszerzésre irányuló tevékyenység esetén öt évet kaphat a rács mögött. A visszaesőket tíz éves szabadságvesztéssel is büntethetik. A szerzői jogok tulajdonosai pedig kártérítési pert indíthatnak ellenük. Az amerikai igazságügy 2009-ig évi ötmillió dolláros támogatásban részesül majd a törvény betartatásáért.
"Egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy sokkal nehezebbé tegyük az ilyen jellegű lopást, a törvénysértők ellen pedig könnyebben indíthatunk eljárást. Ez egyaránt védi a fogyasztókat és a művészeket is" - nyilatkozta John Cornyn republikánus szenátor a Wired magazinnak.