Például azért, mert tök hiteles. "Mindketten érezzük, hogy dugni megyünk, de szégyenlősségből, esetlenségből, tapasztalatlanságból úgy csinálunk, mintha zenét hallgatni mennénk" - ezt a helyzetet, a zavart feszengést aztán a hamar feloldódó gátlásokat csak nem kell bemutatni senkinek. A filmben az ágy két különböző végére ülnek, aztán sört köpnek egymásra, mielőtt a lány végre a fiúnak esik.
"Én vagyok a legeslegnagyobb király az egész világon" - azt, amit a srác hazaérkezéskor érez, ebben a formában csakis kamaszfiúk élik át szex után, amiben egyrészt teljesen igazuk van, másrészt kívülről nézve szórakoztató látni a bájos naivitást - végül is az egész helyzetben nem történt semmi más, mint az, amit és ahogy a lány akarta.
"Hát, hát, bonyolultak ezek a fiúk, de annyira azért mégse" - erre a következtetésre pedig biztos sikerült sok lánynak eljutni félszeg mosollyal, a rövidre sikerült, de igazából azért mégiscsak sokat jelentő szexről nem is beszélve. Ezeket nem misztifikálja Sam Taylor-Wood rendező (akit tavaly a kedvenc kortárs angol képzőművészünknek választottunk), de nem is csinál viccet belőlük. Valószínűleg azért, mert önmagukban is a legmenőbb dolgok közé tartoznak a világon, és mindenkinek jól esik, ha néha eszébe juttatják, hogy valaha ő is volt menő, legalább egy kicsit.
Andrea Riseborough és Harry Treadaway a Love You More-ban |
Andrea Riseborough és Harry Treadaway, a két főszereplő egyébként se nem szépek, se nem menők, a lánynak ráadásul még alkoholista anyja is van, de bármelyikkel cserélnék most azonnal. Jó, igazából ez azt jelenti, hogy nagyon lennék újra tizenéves, de nem a senkit sem érdeklő személyes élményeimről van szó, szerintem erre a 15 percre az is átérzi a dolgot, aki papneveldében nőtt fel. Ebben segít a környezet is, a poszterek a falon meg a hülye napszemüveg, de főleg azért a pillanatok alatt megszerethető szereplők bénázása miatt van.
A tinédzser szerencsétlenkedést a legtöbb ember átéli, abban viszont régóta nem állapodott meg az emberiség, hogy jó e, ha szól a zene szex közben, vagy nem. Azt hittem ez a rövidfilm világos kiállás lesz az előbbi oldal mellett, de ha jól értem, inkább azt mondja, hogy tök mindegy. Oké, hogy akkor indulnak be a fiatalok, amikor felteszik a lemezt, de utána inkább csak erőtlenül szól a zene háttérben, lecsúszik a tű, újra és újra elkezdődik a szám, és igazából nincs funkciója, de nem is zavaró.
Részlet a Love You More-ból |
Az mondjuk igaz, hogy egy kétperces nyári punkdaltól sem várnék ilyen jelentőségű megfejtést. Éppen elég, hogy jobb lesz a kedve tőle annak, aki megnézi, és végre talán összeszedi a bátorságát, hogy írjon egy e-mailt annak a csinos bérszámfejtő csajnak a harmadikról, hogy van-e kedve meghallgatni az új Nouvelle Vague-lemezt.
----------
A Love You More című rövidfilmet a 2008-as cannes-i filmfesztivál versenyprogramjában mutatták be. A film rajta van a Wholpin nevű amerikai DVD-magazin 8-as számán, amit itt lehet megrendelni 15 dollárért. Tudomásunk szerint az internetről nem lehet ingyen letölteni.