5. Maya Gold (Poligamy) Alszik melletted a tök jó csajod, a kezed mégis a pornócsatornára vált a távirányítón, onnan pedig ismerős arc kacsint ki - az ilyen jól megragadott, tipikus és mindennapi pillanatok adták az idei Nagy Magyar Ünnepi Romantikus Komédia báját. - - - 4. Rossy De Palma, Chus Lampreave (Megtört ölelések)
Almodóvar filmjei hemzsegnek az önreferenciáktól, így a Megtört ölelések egyik csúcspontja is a huszonegy évvel ezelőtti mestermű, az Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén megidézése volt két legendás Almodóvar-háttérarc segítségével. - - - 3. You Could Be Mine (Terminátor: Megváltás)
- - - 2. Mike Tyson (Másnaposok)
- - - 1. Bill Murray (Zombieland)
- - - Szerettük még Emma Thomson rövid feltűnését a Rockhajó-ban és azt a ravasz szereposztói döntést, hogy A felolvasó-ban Bruno Ganz alakította a náci múltról értekező egyetemi professzort - ő, aki ugye A bukás-ban Hitlert formálta meg zseniálisan. Az év legbénább cameói között viszont muszáj kiemelni Mike Myers felbukkanását a Becstelen brigantyk-ban, ami egyrészt értelmetlen volt, másrészt szükségtelenül Austin Powersre emlékeztette a nézőt. Kár volt odapakolni a Made in Hungária végére az öregen kiábrándító Fenyő Miklóst, a Brünó-ban pedig Harrison Ford reakciója inkább teljesen normális volt, mintsem gőgös vagy homofób. A magyar mozikba végül eljutott a Che első része, de a még rosszabb második már nem, pedig a leghülyébb cameo egyértelműen abban található, Matt Damon részéről. |