Robyn Davidson, miután kilenc hónapon át gyalogolt négy tevével és a kutyájával az ausztrál sivatagban, könyvet írt az élményeiről, amelyből bestseller lett. Bár nem olvastuk, a film alapján egyértelmű, hogy inkább egy belső utazásról szól, habár a fiatal nő természetesen rengeteg izgalmat és fizikai erőpróbát is megélt a kalandja során. Ezt maga Davidson is megerősítette a sajtótájékoztatón, amikor elmesélte, hogy milyen mély átalakuláson ment keresztül a személyisége a vándorlás alatt. Egy ilyen, kívülről alig érzékelhető formálódást filmen láthatóvá tenni nagy kihívás, amelynek sikere leginkább a főszereplő alakításán múlik.
Különös élmény volt a sajtótájékoztatón egymás mellett látni Davidsont és a Tracks-ben őt alakító Mia Wasikowskát, mert egész megjelenésükben, mozdulataikban és még hangjukban is hasonlítanak egymásra. A filmbeli tevés-lány ugyanúgy próbált elbújni a vándorlásában sztorit szimatoló újságírók elől, ahogy Wasikowska is messze állt attól, hogy élvezze a társalgást, és az esti vörös szőnyeges bevonulást is bár mosolyogva, de inkább kötelességszerűen tűrte.
Robyn magának való, eltökélt, és inkább a természethez és az állatokhoz, mintsem az emberekhez kötődő figurája kénytelen eltűrni maga mellett az utazást szponzoráló National Geographic magazin fotósát (Adam Driver), aki nagyon szimpatikusan igyekszik megtörni a lány páncélját. Kedves, és a Távol Afrikától kultikus hajmosására emlékeztető jelenet, amikor a fiú megfésüli a nomádságban alaposan megviselt lány haját. Ehhez hasonlóan finom, a karaktert jellemző megoldás is, amikor a fotóst meglátó, bugyiban vándorló Robyn nem alul takarja el magát, hanem a fejére húzza a kendőjét.
Mondhatnánk, hogy a Tracks hagyományos vándorlástörténet, amely nem ad hozzá sok újat ehhez a filmtípushoz, és ami az önéletrajziság adta hitelességgel és az érzelmeket szinte biztosan felkavaró elemekkel - az ember-kutya barátság, a szomorú gyerekkor, és a hősies kitartás - hat a nézőkre. De kétlem, hogy mindez Wasikowska mély szerepátélése, és a finoman kidolgozott részletek nélkül ennyire eredményesen megríkatta volna a közönséget.