Az első világháború lezárásának századik évfordulója alkalmából a Peter Jackson, A Gyűrűk Ura trilógia Oscar-díjas rendezője bemutatta dokumentumfilmjét, amelyben a Nagy Háborút oly módon vitte a nagyvászonra, mint korábban senki más. Jackson és stábja a száz évnél is régebbi archív felvételeket a legmodernebb technológiai megoldásokkal restaurálta és egy részüket utólagosan színessé is varázsolta. Ezáltal szinte életre kelnek a vásznon azokat az emberek, akik a legszemléletesebben tudják elmesélni a történteket: maguk a katonák, akik testközelből tapasztalták meg a háború tragédiáját.
Az első világháború iránti személyes érdeklődése által vezérelve Peter Jackson exkluzív hozzáférést kapott a BBC és a Brit Birodalmi Hadtörténeti Múzeum archívumaihoz, ahol több mint 600 órányi felvételből válogatta össze a film anyagát. A csapatok mozgása során és a harctéren rögzített némafilm-felvételek mellett hangszalagra rögzített korabeli beszámolókat felhasználó dokumentumfilm eddig sosem látott közelségből mutatja be a frontvonalban zajló háborús mindennapok kegyetlen valóságát. A filmben
amellett, hogy feltárul, hogyan ettek, ittak, aludtak, miként formáltak barátságokat és mivel töltötték a lövészárkokban a csaták közötti időszakokat, megismerhetjük a katonák viszonyulását is magához a konfliktushoz.
Jackson és csapata speciális képalkotási és retusálási technológiákat felhasználva elérte, hogy a száz éve készített felvételek közel olyan minőségben jelennek meg a mozivásznon, mintha csak tegnap vették volna fel őket. A fekete-fehér felvételek színessé alakítása eddig kevéssé ismert részleteket tár fel a nézők számára a Nagy Háborúról. A régmúlt eseményeit új megvilágításba helyező dokumentumfilm világpremierje a rangos BFI London Film Festival keretében zajlott, ahol a rendező elmondta, a film készítése során arra törekedett, hogy „hangot adva" a háborúban szolgált katonáknak, feltárja a veteránok egykori félelmeit és reményeit, valamint bemutassa, miként változtatta meg egy teljes generáció sorsát a világtörténelem első globális konfliktusa.
A maga nemében egyedülálló dokumentumfilm december 5-től látható a hazai mozikban.
Budapesten az Uránia Nemzeti Filmszínházban vetítik, emellett országszerte számos további helyszínen, többek között Szombathelyen, Szegeden, Pécsett, Miskolcon, Nyíregyházán is bemutatják, magyar felirattal, a Pannonia Entertainment forgalmazásában.