Mun elnök egy Twitteren közzétett hivatalos közleményben méltatta Bongot, a színészeket és a stábot. Mint fogalmazott: "különösen hálás vagyok nekik, amiért büszkeséggel és bátorsággal töltik el népünket egy olyan időszakban, amikor együttes erővel nézünk szembe a nehézségekkel". Az államfő szerint az Élősködők világszerte megérintette az emberek szívét egy kifejezetten koreai történettel.
Bong műve az első az amerikai filmakadémia rangos elismerésének történetében, amely nem angol nyelvű filmként diadalmaskodott a legjelentősebb kategóriában, és egyben az első dél-koreai film, amely Oscar-díjat nyert.
Az Élősködők számos jelentős elismerést kapott a díjszezonban, elnyerte az Arany Pálmát, a Golden Globe-ot és a Bafta-díjat is, és mindennek megkoronázásaként sikerült beírnia magát az Oscar-díjak történetébe is azzal, hogy dél-koreai filmként elvitte a legjobb film és egyúttal a legjobb nemzetközi film díját is.
A családi szatíra két család, egy szegény és egy gazdag família életén keresztül mutatja be a társadalmi szakadék okozta problémákat a rendező egyedi humorával és feszültségteremtő erejével. Bong alkotásáért a legjobb eredeti forgatókönyv és a legjobb rendező Oscar-szobrát is átvehette, és ezzel a film összesen négy Oscart gyűjtött be vasárnap este Los Angelesben.
Bak Jang Vu dél-koreai kulturális miniszter
a 101 éves koreai filmgyártás és a koreai kultúra hatalmas dicsőségének
nevezte a komikus thriller győzelmét. Hozzátette, biztos benne, hogy a mostani győzelemmel egy újabb 100 éves fejezet kezdődik a dél-koreai film életében és a koreai hullám, más néven hallyu - az 1990-es években indult kulturális jelenség, amely a dél-koreai kultúra, elsősorban a populáris kultúra külföldi terjeszkedését jelenti - még több helyre eljut a világban.
Bak Csan Vuk dél-koreai filmrendező, akit hazájában Bong legnagyobb riválisának tekintenek, szintén csatlakozott a gratulálók seregeihez.
Óriási áldás egy szakmában dolgozni egy olyan tehetséges emberrel, mint Bong, akit a barátomnak is nevezhetek
- nyilatkozta a Munhva Ilbo című napilapnak a rendező, akinek Oldboy című thrillerje 2004-ben elnyerte a cannes-i filmfesztivál nagydíját.
A Csoszun Ilbo című dél-koreai napilap is vezető hírként foglalkozott az Élősködők győzelmével és hetek óta először az új koronavírus okozta járvány miatti aggodalom is háttérbe szorult a hírportálokon Bongék sikere miatt.
A dél-koreai közösségi médiát elárasztották a gratuláló üzenetek.
A vasárnapi díjátadót követő sajtótájékoztatón Bong Dzsun Ho elmondta, olyan jövőt képzel el, amelyben a világ filmipara annyira összefonódott és sokszínű, hogy már nem fog óriási hírnek számítani, ha egy nem angol nyelvű alkotás nyeri el a legjobb filmnek járó Oscar-díjat.
Az Okja című előző filmem egy koreai-amerikai koprodukció volt, de az Élősködők, amely teljes egészében koreai alkotás, világszerte nagyobb sikert aratott a közönség körében
- mondta Bong, akinek filmes pályafutása már több mint két évtizedre nyúlik vissza.
Ebből arra következtetek, hogy talán ha minél mélyebbre ásom magam a körülöttem lévő dolgokban, annál erősebb lesz a történet és válik vonzóbbá a nemzetközi közönség számára
- tette hozzá a rendező, megjegyezve, hogy a mostani siker semmit sem változtat a tervein és hamarosan visszatér a már megkezdett két - egy koreai és egy angol nyelvű - projektjéhez.