Ez az iráni alapítvány választja ki 1994 óta azt a filmet, amelyet a iszlám köztársaság az Oscar-díjért indít. Mint közölték, 44 film közül esett a választás a kétszeres Oscar-díjas Farhadi alkotására, amely olyan morális kérdéseket feszeget, mint a becsület, a hiúság vagy a lelkiismeretfurdalás.
A film Rahim történetét mutatja be, aki a sógora feljelentése nyomán egy adósság miatt kerül börtönbe.
Amikor barátnője egy arannyal teli táskát talál az utcán, a férfi először megkísérli abból visszafizetni adósságát, majd végül inkább megkeresi a táska tulajdonosát és visszaszolgáltatja az aranyakat. A közösségi oldalakon azonban megkérdőjelezik Rahim történetének hitelességét, és az eleinte hősnek tartott férfit hazugnak állítják be.
"Kétféle módon lehet témákról beszélni: vagy közvetlen módon bírálunk vagy egy történeten keresztül mutatjuk be és bíráljuk a társadalmat. Van, aki azt gondolja, hogy a társadalomkritika még nem rendszerkritika. Pedig a kettő összefügg" - hangsúlyozta az iráni rendező Cannes-ban, ahol alkotása elnyerte a filmfesztivál második legjelentősebb díját, a Nagydíjat.
Farhadi 2011-ben kapott Oscar-díjat a Nader és Simin - Egy elválás története című filmjéért a legjobb idegennyelvű film kategóriában, ugyanabban az évben a film elnyerte a Golden Globe-díjat, a francia César-díjat és az Arany medve-díjat is a Berlinalén.
Második Oscar-díját 2017-ben nyerte el Az ügyfél című filmjével, amely francia-iráni koprodukcióban készült.