Netflix
Harrigan úr telefonja (október 5.)
Egy magányos tinédzser alkalmi munkákat vállal, majd összebarátkozik egy idős úrral. Amikor azonban a férfi meghal, a fiú újra és újra üzeneteket küld a telefonjára, elmesélve a halott ember üzenetrögzítőjére mindazt ami foglalkoztatja vagy bántja. Egy nap az idős úr válaszol.
Hosszú évtizedeken keresztül kifejezetten riasztónak hatottak a Stephen King-adaptációk, hiszen egy jó feldolgozásra bőven jutott tíz minősíthetetlen, az utóbbi időszakban azonban az író már valószínűleg nem adja el a könyveinek filmre viteli jogait boldog-boldogtalannak és egyre nívósabb mozgóképes átiratokban térnek vissza a történetei.
A Harrigan úr telefonja is igencsak ígéretes, sűrű atmoszférájú misztikus thrillernek tűnik, a főszerepben ráadásul a manapság nagyjátékfilmben ritkán szereplő, valóban nagy színészt, Donald Sutherlandet láthatjuk.
Szerencse lánya (október 7.)
Ani FaNelli látszólag révbe ér: szerkesztői állást kapott a New York Times-nál, mesésen keres, néhány hét múlva pedig férjhez megy. Az idillt azonban megzavarja, amikor bekopogtat hozzá a múltja: tinédzserként ugyan is köze volt egy bűncselekményhez – és még mindig nem tisztázták a hatóságok egyértelműen, hogy annak idején áldozat vagy tettestárs volt-e. Jessica Knoll azonos című, 2015-ben kiadott regénye hatalmas bestseller volt, a Szerencse lánya azonban az előzetes alapján egy kissé álmos, régimódi thrillernek tűnik.
A főszereplőnőt a manapság ritkán foglalkoztatott Mila Kunis alakítja, aki szintén nem a tehetségével, hanem inkább a külső adottságaival vált sztárrá.
A Bridge Hollow-i átok (október 14.)
Egy kislány véletlenül elszabadít egy átkot egy álmos kisvárosban, aminek hatására a halloweeni dekorációk mind egy szálig megelevenednek és az emberekre támadnak. A természettudós, igencsak racionalista édesapja eleinte nem veszi komolyan a baljós előjeleket, de csakhamar rájön: félre kell dobnia a diplomáját és fel kell vennie a harcot a szörnyekkel.
Marlon Wayans elsősorban olyan kellemetlen vígjátékokból lehet ismerős, mint a Horrorra akadva 1-2, a Feketék fehéren vagy a Kiscsávó, a rendezői székben pedig Jeff Wadlow foglal helyet, akinek a nevéhez gyenge horrorfilmek (Cry_Wolf - Kiálts farkast!, Felelsz, vagy mersz) fűződnek, de ő rendezte a Kick-Ass csalódást keltő második részét is – azaz sok jóra nem számíthatunk.
Lapozzon, cikkünk a következő oldalon folytatódik!