A filmtörténelem legnagyobb pofongyáros párosa évtizedek óta meghatározó része a közép-kelet-európai kultúrának, generációk közötti kapocsként szolgál az alkotásaik iránti szeretet, valamint remek időtöltésnek számítanak a karácsonyi ebédek utáni kajakóma leküzdése során. A páros egyik tagja, Bud Spencer sajnos 2016-ban elhunyt, viszont emlékét sokan őrzik mai napig. A mai nap ünnepelné 95. születésnapját, ennek alkalmából össze is gyűjtöttünk életéről és pályafutásáról 15 érdekes tényt.
1. Bud Spencernek, hiába Itália szülötte, az Olaszországban megjelent filmjeiben is szinkronizálni kellett sok esetben, hiszen anyanyelveként nem az olaszt használta, hanem annak nápolyi dialektusát. Magyarországon is volt egy bejáratott szinkronhangja, aki nem más volt, mint Bujtor István.
2. Színészi karrierje előtt úszott és vízilabdázott is, ráadásul nem is akármilyen szinten. Három olimpián is képviselte hazáját 1952 és 1960 között, ezzel párhuzamosan elkezdte beindítani színészi pályáját is, első szerepét 1950-ben kapta.
3. Az ördög jobb és bal keze hazánkban csak 1988-ban került bemutatásra, azaz 18 évvel az eredeti premiert követően, azonban mégis a legnagyobb sikerű film lett Magyarországon abban az évben, több mint 1,3 millió jegyet adtak el rá.
4. A Nyomás utána! című filmben tényleg ő vezette a helikoptert, ugyanis volt hozzá (illetve kisebb repülőgépekhez) jogosítványa, melyet a Mindent bele, fiúk! forgatása után szerzett meg.
5. Terence Hill-lel összesen 18 filmet készítettek, igaz, az első közös mozijukban, az 1959-es Hannibálban nem volt közös jelenetük, és mindketten csak apróbb szerepben tűntek fel.
6. A színjátszás és a sport mellett még sok minden máshoz is értett. Egyetemen jogot hallgatott, de még vegyészmérnöknek is tanult egy ideig. A zenéhez is volt érzéke, különösen kedvelte a jazz és a swing műfaját, ráadásul még zenekarban is játszott.
7. Egy időben élt az a városi legenda, miszerint a Bűnvadászok tekepályás jelenetét, ahol Bud Spencer feltörli a padlót az egyik rosszfiúval, a Pogány Madonnából csenték el. Ám ez természetesen nem igaz, hiszen a Bűnvadászok 1977-ben jelent meg, míg a magyar alkotás csak 1981-ben. A legenda alapját az adhatta, hogy Spencer és Terence Hill mozija csak 1989-ben debütált hazánkban.
8. Szintén a Bűnvadászokhoz kapcsolódik az az érdekesség, hogy a forgatás során őt és öreg cimboráját is letartóztatták Miamiban. Ugyanis a stábnak, habár volt forgatási engedélye, de nem tájékoztatták a rendőrséget, és a helyi lakosok hamar rájuk hívták a hatóságokat, mert eléggé lerítt róluk, hogy nem igazi rendőrök.
9. Eredeti neve ugyan Carlo Pedersoli, viszont az amerikai piacra való betöréséhez más nevet akart magának, ez lett a Bud Spencer. A Bud keresztnév az általa szívesen fogyasztott sörre, a Budweiserre, míg a vezetéknév kedvenc színészére, az Oscar-díjas Spencer Tracy-re utal.
10. Az Én a vízilovakkal vagyok című filmjének gengszterét, Ormondot egy magyar származású, ökölvívóból lett színész, Joe Bugner alakította. Bugner az 1956-os forradalom idején vándorolt ki hazánkból, majd idővel több Bud Spencer-moziban is feltűnt.
11. Kevesen tudják, de Bud Spencer feltaláló is volt. Szabadalmai között szerepelnek olyan dolgok, mint a beépített fogkrémmel rendelkező fogkefe, sétapálcába épített asztal, vagy a háromcsövű puska.
12. Az Aranyeső Yuccában híres zabálós jeleneténél tényleg addig ettek színésztársával, Joe Bugnerrel, amíg már egy falattal se ment le nekik több a torkukon. Természetesen nem mindent a két színész fogyasztott el, a maradékot meghagyták a stábtagoknak.
13. Utolsó szerepét a 2010-es Nincs kettő séf nélkül című sorozatban játszotta el, ahol ráadásul egyik kedvenc hobbijának, a főzésnek (és természetesen az evésnek) tudott kedvezni.
14. A Banános Joe-nak rendhagyó módon ő volt az egyik forgatókönyvírója is. Bár tévéfilmek estében többször is beszállt az alkotói részbe, de a Banános Joe kivételével a mozifilmekben kizárólag csak színészként szerepelt a stáblistákon.
15. 1985 legnépszerűbb filmje Magyarországon a Bombajó bokszoló volt, melyre összesen 1,8 millió jegyet adtak, háromszázezerrel többet, mint a második legsikeresebb, A cápa című Steven Spielberg-klasszikusra.