A magyar kultúrának is megvannak a maga nevezetes, a közös emlékezet részévé vált történetei a témában. Mint például a hazai „állatirodalom” jeles képviselője, Fekete István regényéből készült Bogáncs, ami az ötvenes évek végén felvonultatott egy komplett magyar színészválogatottat Makláry Zoltántól és Kibédi Ervintől Garas Dezsőn át Kállai Ferencig és Tordy Gézáig.
Az igazi főszereplő persze így is az a gombszemű kis puli, aki pusztai terelőkutyából válik cirkuszi mutatvánnyá, és aki után a mai napig neveznek el házikedvenceket.
Egy emberszabású és egy ember között szövődik barátság ebben a vígjátékban, ami még Clint Eastwoodból is képes volt előhozni a komikusi képességeket.
Nem kis mértékben egy remek színészpartnernek, a Clyde nevű orángutánnak köszönhetően, akivel tökéletesen kiegészítették egymást. A filmbeli keményöklű teherautósofőr egy fogadáson nyeri el az újdonsült állathaverját, attól kezdve pedig együtt kalandoznak és majomkodnak tovább.
A nyolcvanas-kilencvenes évek akcióvígjátéki hullámában sorra készültek a nyomozó-kutya párosokat felvonultató produkciók, emlékezzünk csak Jerry Lee-re, vagy Rex felügyelőre.
A listánkra közülük a talán legjobban sikerült Egyik kopó, másik ebet választottuk, amiben a rendmániás Tom Hanks kénytelen magához venni egy nyáladzó ebet. A blöki ugyanis egy gyilkosság egyetlen tanúja, és akivel a zsarus haverfilmek szabályai szerint eleinte nagyon problémás a viszonyuk, hogy aztán persze sokat tanuljanak egymástól.
A sárkányok nem épp azok a fenevadak, amikkel haverkodni szokás, hanem legyőzni kell őket a mesék szokásos szabályai szerint.
Az Így neveld a sárkányodat-filmek azonban szándékosan kifordítják a jól ismert történetsablonokat: a vikingek és a sárkányok ősi ellenségeskedésén csavarnak egyet azzal, hogy egy sorból kilógó legény megsajnál benne egy kiszolgáltatott fenevadat, akinek első ránézésre még fogai sincsenek. Később kiderül, hogy azért vannak, és hogy egy sárkánygyűlölő közegben nehéz ügy haverkodni egy ilyen jószándékú jószággal.
Kicsit csalunk, hiszen a Ted esetében egy plüssállatról, ráadásul egy életre kelt plüssállatról van szó, de attól még a maci az maci!
A Ted a maga meghökkentő alapötletével persze elsősorban a felnőtté válásról, a gyerekkor elengedéséről szól, de közben egy hibátlan haverfilm is, amiben Mark Wahlberget szinte elhalványítja a mozivásznon a poéngyáros, mocskos szájú, életre kelt és életre szóló barát játékmedvéje.
Október 3-tól kerül a hazai mozik műsorára ez a brazil-amerikai családi vígjáték, aminek főszerepében, egy régi ismerőst, Jean Renót üdvözölhetünk újra.
Mellette pedig egy cuki pingvint a film másik főszerepében, amely megtörtén események alapján készült: egy brazil halász az olajszennyezéstől mentette meg azt a madarat, aki utána a barátja maradt, a legkülönösebb körülmények között is.