A budai Vár fővárosunk egyik legnagyobb látványossága. Évente több mint 2 millió turista keresi fel.
A Szent György téren található Sándor-palota 1803 és 1806 között épült klasszicista stílusban. 2003 óta Magyarország mindenkori köztársasági elnökének rezidenciája.
Őrségváltás a Sándor-palota előtt. A díszőrség a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) székhelyét őrzi.
A felújítási program keretében a miniszterelnök és hivatala a budai Várba, a Sándor-palota mellé, a Karmelita kolostor épületébe költözik.
A Hunyadi-család címerállata, a fekete holló, gyűrűvel a csőrében a Hunyadi-udvar kapuján.
Turisták ámuldoznak a budapesti panorámán a Nemzeti Galéria előtti kilátón. Szerepel az UNESCO világörökségi listáján.
A Szent György teret egykor épületek, paloták övezték. 1457-ben V. László magyar király ezen a téren fejeztette le Hunyadi Lászlót, Mátyás király bátyját.
A Hess András tér látképe a Mátyás-templom tornyából. A török által elfoglalt vár visszavételét sürgető és támogató XI. Ince pápa szobrát Buda 1686-os ostromának 250. évfordulóján, 1936-ban emelték.
Fesztiválok tucatjait rendezik nyaranta a Várban. A külföldi turisták imádják a töltött káposztát.
A Szentháromság tér látképe. A középkorban még házak álltak itt, utcákkal és sikátorokkal átszőve. Az 1686. évi ostromban a téren lévő épületek nagy részének lerombolása után alakult ki a mai tér.
Minibusz a Szentháromság téren. A gépkocsiforgalmat korlátozták az egész Vár területén.
A Halászbástya neoromán stílusban, Schulek Frigyes tervei alapján épült 1895 és 1902 között. A neve arra utal, hogy a középkorban a várfalnak ezt a részét a halászok céhe védte. Csúcsos süvegű kőtornyai a hét magyar honfoglaló vezért szimbolizálják.
Áder János köztársasági elnök a Sándor-palotában. Az épület 2003 óta Magyarország mindenkori köztársasági elnökének rezidenciája.
A budai Vár látképe a Gellért-hegyről