Részvényutalvány
A részvénytársaság a tagoknak járó részvényeket kizárólag a társaság cégbírósági bejegyzése és az alaptőke teljes befizetése után adhatja ki. A cégjegyzékbe való bejegyzése előtt teljesített vagyoni hozzájárulásról részvényutalványt lehet kiállítani. A részvényutalvány olyan névre szóló okirat, másra át nem ruházható okirat, amely - az ellenkező bizonyításáig - igazolja a benne meghatározott személynek a részvénytársasággal szemben fennálló jogait és kötelességeit. Fontos kiemelni, hogy az alábbiakban ismertetett ideiglenes részvénnyel ellentétben a részvényutalvány nem minősül értékpapírnak.
Ideiglenes részvény
A cégbejegyzést követően az alaptőke, illetve a részvények kibocsátási értékének a teljes befizetéséig a részvényes által teljesített vagyoni hozzájárulásról ideiglenes részvényt kell kiállítani. Az ideiglenes részvény értékpapír, amely a névre szóló részvényre vonatkozó szabályok alkalmazásával másra átruházható, az átruházás érvényességéhez szükséges azonban a tulajdonosváltozás részvénykönyvbe történő bejegyzése is. Ha a részvényes az ideiglenes részvényt másra átruházza, a részvénytársasággal szemben az általa átvenni vállalt vagy jegyzett részvényekre teljesítendő vagyoni hozzájárulásából eredő tartozásáért készfizető kezesként felel.
Az ideiglenes részvénnyel a részvényes részvényesi jogait az általa már teljesített vagyoni hozzájárulás mértékével arányosan gyakorolja.