Kedden sem oldotta fel Faragó Csaba azt az ellentmondást, amely két korábbi nyilatkozata között feszül. Bár a Magyar Hírlap szerette volna megkérdezni, elfoglaltságai miatt nem sikerült megszólaltatnunk őt az utóbbi napokban napvilágra került ügyben.
Amint arról a Magyar Hírlap már beszámolt, Faragó egy korábbi cégét, az M & F Kft.-t hivatalból törölte a cégbíróság tavaly áprilisban. A nyilvántartásokban nincs nyoma annak, hogy az üzletember eladta volna a részesedését, vagy lemondott volna a társaság ügyvezetőségéről. Ez pedig felveti azt a kérdést, hogy Faragó jogszerűen elnök-vezérigazgatója-e az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt.-nél, elnöke a Dunaferr Rt.-nek és igazgatósági tag az Magyar Fejlesztési Bank Rt.-nél.
A Napi Gazdaság erről szóló korábbi beszámolójára az üzletember azzal válaszolt, hogy a cégből még 1994-ben kiszállt. Ezt az állítását hétfőn azzal támasztotta alá, hogy publikálta az adás-vételi szerződést.
Időközben azonban a Magyar Hírlap birtokába került egy másik dokumentum, amelyik szerint még 1998 végén is részben a magáénak vallotta a céget. Ez az irat egy összeférhetetlenségi nyilatkozat, amit mint a Malév igazgatósági tagságának jelöltje töltött ki Faragó.
A Faragó által közzétett, 1994-es adásvételi szerződés szerint egyébként az üzletrészét a tulajdonostársa, Magyar Attila vásárolta meg, s azután ő jegyezte ügyvezetőként a vállalkozást. Az ő feladata lett volna, hogy értesítse a cégbíróságot Faragó kilépéséről - ezt a vonatkozó jogszabály mellett a szerződésben is kikötötték.
A cégbíróság és a Magyar Hírlap számára elérhetetlennek bizonyult Magyar Attila a Magyar Nemzetnek nyilatkozva elismerte, hogy ennek a kötelezettségének nem tett eleget. Állította továbbá, hogy a cég 1994 óta nem végzett tevékenységet, s nem volt köztartozása sem.
Daróczi Dávid
(Magyar Hírlap)
Korábban:
Nyilvánosságra hozta a szerződését Faragó Csaba
(2001. május 29.)