Az év első tíz hónapjában 2,7 millió külföldi vendég érkezett a kereskedelmi szálláshelyekre, és ott 9,3 millió vendégéjszakát töltöttek el. Számuk 4 százalékkal, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma 7 százalékkal esett vissza az előző év hasonló időszakához képest. A külföldivendég-forgalom az öt- és négycsillagos szállodákat kivéve, ahol 4-5 százalékos forgalomnövekedést mértek, minden szállástípusban visszaesett, és a kiemelt üdülőkörzetekben is hanyatlott a külföldi vendégéjszakák száma.
A Magyarországra látogató külföldi-vendég forgalom 86 százaléka Európából, 61 százaléka az Európai Unió országaiból származott. Az uniós országokból érkezők 6,7 millió vendégéjszakát töltöttek itt, ami 8 százalékos csökkenést jelent az előző év hasonló időszakához képest. A holland, a német, valamint az olasz állampolgárok által eltöltött vendégéjszakák száma 11-18 százalékkal esett vissza.
Október végéig 2,6 millió belföldi vendég 6,9 millió vendégéjszakát töltött el a kereskedelmi szálláshelyeken. A belföldi vendégek száma 2, a vendégéjszakáik száma 1 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest. A szállodák átlagosan 47 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek, ami 2 százalékponttal alacsonyabb az előző év hasonló időszakához képest. Az egy- és kétcsillagos egységek 35 százalék, a legszínvonalasabb szolgáltatásokat nyújtó négy- és ötcsillagos szállodák 60 százalék körüli kihasználtságot értek el.
A magyar állampolgárok 10,9 millió alkalommal lépték át a határt, ami 13 százalékos élénkülést jelent 2001 hasonló időszakához képest. Jelentősen emelkedett a belföldi utazási irodáknál előre lefoglalt, külföldi szálláshelyekre utazó turisták és az általuk eltöltött vendégéjszakák száma. A kiutazó 68 ezer magyar turista 407 ezer éjszakát töltött el, ami 16, illetve 20 százalékkal magasabb, mint az előző évben. A forgalom 95 százaléka az európai országokba, ezen belül több mint a fele Olaszországba és Horvátországba irányult.
Belföldi szervezett utazásokon 383 ezer magyar állampolgár vett részt, 46 százalékkal többen, mint az előző évben.
Az év első tíz hónapjában a kereskedelemi szálláshelyek összes bevétele 138,6 milliárd forint volt. Ez nominálértéken 5 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az összes bevétel több mint felét kitevő szállásdíjak 76,5 milliárd forintot tettek ki, ami megegyezik az előző évben mért összeggel. A vendéglátásból és az egyéb szolgáltatásokból származó bevételek 14, illetve 9 százalékkal növekedtek.