Az ítélet szerint nem volt elegendő bizonyíték ahhoz, hogy a dohányos haláláért egyértelműen a - többek közt a Marlboro-t és a Camelt gyártó - Philip Morris és az R.J Reynolds a felelős. David Adelman, a Morgan Stanley elemzője az ítélet kihirdetését követően a CNNMoney-nak elmondta, hogy az eset mindenképpen precedens értékű, mivel ez az első eset, hogy a dohánygyártó került ki győztesen a perből.
A különböző dohánycégek ellen indított perek jelentős anyagi károkat okoztak a vállalatok számára. Legutóbb például egy kaliforniai bíróság 28 milliárd dolláros bírsággal büntette a Philip Morrist, de a cég fellebbezett a döntés ellen.
A most végződött perben a felperesek a két vállalatot tették felelőssé édesapjuk, a 81 éves korában 1999-ben elhunyt Frank Robert White haláláért. A felperesek szerint a cég termékei miatt alakult ki White tüdő- és szívizom-betegsége, amelyek a halálához vezettek. Az elhunyt feleségéről, egyben az első számú felperesről Conley-ügynek elkeresztelt perben a vádlottak a korábbi eseteknél kisebb összegű kártérítésre számíthattak.
Az ítélet indoklása szerint a felperesek nem tudták elegendő bizonyítékkal alátámasztani vádjaikat, és bizonyítani, hogy a két vállalat felelős Frank White haláláért - jelentette be közleményben az R.J Reynolds. A Salamon Smith Barney dohányipari szakértője szerint ez egy egyértelmű győzelem, azonban a gyártók azt szeretnék, ha a bíróság az egész iparágat felmentené a hasonló esetekben.
A Philip Morris és az R.J Reynolds részvényeinek árfolyama kis mértékben esett kedden a New York-i értéktőzsdén.