Mivel több feldolgozóipari cég idén a tavalyinál hosszabb ideig szüneteltette termelését, az index decemberi értéke alacsonyabb volt a 2001-es, 45,1 százalékos index-értéknél is.
A 2001-es év lassuló bővülését 2002-ben enyhe, gyorsuló ütemű növekedés követte a feldolgozóiparban: tavalyelőtt a BMI átlaga 53,1 százalék, míg tavaly 53,4 százalék volt - áll az Üzleti Jelentésekben. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság szerint az enyhén gyorsuló növekedés - a várható szokásos januári visszaesés ellenére - idén folytatódik.
A decemberi felmérés részindexei közül csak a beszerzési árak 51 százalékos és az export 51,6 százalékos decemberi indexe haladta meg az 50 százalékos értéket, vagyis a megkérdezett vállalatvezetők áremelkedésre és a kivitel bővülésére számítanak. A termelés index ugyanakkor havi összevetésben 15,9 százalékponttal, 41 százalékra csökkent. A foglalkoztatási index 45,5 százalékos értéke azt jelzi, hogy az év utolsó hónapjában csökkent legnagyobb mértékben a feldolgozóipar alkalmazottinak száma; a legnagyobb csökkenést a gépipari cégek jelezték.
Az ágazati részindexek közül a legkisebb mérséklődést a textilipari index mutatta, amely 49,8 százalék volt decemberben. A legnagyobb visszaesést a kohászatban regisztrálták, bár az iparág indexe mutatta a legnagyobb emelkedést éves szinten.
Az ország régióiban az 50,5 százalékos index-értéket teljesítő észak-magyarországi térség kivételével csökkent az index értéke.