Az uralkodó a tavalyi listán még a 15. volt akkori vagyonával, és 2002-ben az első húsz mindegyike milliárdos volt. A királynő személyes vagyonának csökkenését az udvari befektetések tőzsdei értékvesztése okozta.
A legtöbbet kereső brit rocksztár tavaly Sir Paul McCartney volt, 46 millió font bevétellel. A 60 éves ex-Beatle vagyona 685 millió font, ami a 38. helyre volt elegendő. Sir Paul az előző évben a 39. volt 656 millió fonttal. Tavalyi bevételének nagy része amerikai és japán turnéjából eredt, amelyek összesen 31 millió fontot hoztak.
McCartney ezzel egymaga többet keresett, mint a Rolling Stones, amelynek bevétele tavaly 41 millió font volt, ebből 22 millió a 40 Licks turnéból folyt be. A Rolling Stones frontembere, Mick Jagger 200 millió fontos vagyona a 161. helyre volt jó az idei listán.
Az első öt helyezett összesített vagyona megközelíti a 18 milliárd fontot, azaz a 6,3 billió. A lista élén 6,3 milliárd fonttal a svéd Hans Rausing áll, aki 1995-ben alapozta meg vagyonát, azzal, hogy 4 milliárd fontért eladta a Tetra Laval családi csomagolóipari vállalkozás ráeső hányadát testvérének. Rausing nagyszerűen kihasználja a nem rezidens keresőkre vonatkozó nagyvonalú brit adótörvényeket, amelyek alapján a külföldieknek, ha deklarálják, hogy valamikor vissza fognak térni hazájukba, nem kell adót fizetniük külföldön keletkező, és ott is tartott jövedelmük után.
Az ötödik helyezett a listán Bernie Ecclestone, a Forma 1-es vándorcirkusz jogainak birtokosa. A 72 éves autóverseny-guru és 42 éves horvát felesége, Slavica 2,2 milliárd fontot tudhat magáénak.