Az árufőcsoportok között jelentős különbség tapasztalható a forgalom két irányában. A gépek és szállítóeszközök esetében a kivitel értékének változatlansága mellett behozatalunk 11 százalékkal csökkent. Ezzel szemben a feldolgozott termékeknél az import értéke nem változott, az exporté viszont 15 százalékkal lett alacsonyabb.
Az élelmiszer, ital, dohány árufőcsoport kivitelének mennyisége több mint az ötödével, az energiahordozók behozatala pedig 7 százalékkal marad el az előző év januárjához képest.
Bár a kivitel és a behozatal változását jelző értékindexek egymással megegyezően alakultak, a kereskedelmi mérleg a nagyobb értékű importnak betudhatóan 5 milliárd forinttal kedvezőbbé vált, és 81 milliárd forint deficitet mutat.
A külgazdasági egyensúly a fejlett országok, valamint a közép- és kelet-európai országok viszonylatában romlott. A fejlődő országokkal folytatott kereskedelemben azonban 21 milliárd forinttal kedvezőbbé vált mérleg, ami azzal magyarázható, hogy a behozatal forintértéke nagyobb mértékben csökkent, mint a kivitelé.