A Morgan Stanley 5,1 százalékról 4,5 százalékra csökkentette várakozásait Kelet-Ázsia (Japán kivételével) idei gazdasági növekedésére vonatkozóan. A Goldman Sachs pedig közölte, hogy a járvány miatt megtorpanhat Thaiföld, Szingapúr és Tajvan gazdasága. Az elemzők attól félnek, hogy a vírus okozta negatív gazdasági hatás elterjedhet a világon - írta a BBC News.
Az új-zélandi központi bank figyelmeztetett arra, hogy csökkenti kamatait, amennyiben a turisták száma továbbra is erősen csökken. A Deutshe Post pedig bejelentette, hogy a járvány miatt alkalmazottai nem utazhatnak Ázsiába.
Az Ázsiában működő biztosítók az SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) járvány okozta gazdasági kieséseket nem valószínű, hogy megtérítik. Több biztosító azzal érvelt, hogy a járvány természetes katasztrófának minősíthető. A biztosítás az ellen nem véd - mondták.
Az Allianz Asia Pacific közölte, hogy azok az ügyfelei, akik rendelkeznek üzleti károsodás elleni védelemmel, indítványozták, hogy a védelem terjedjen ki a fertőző megbetegedések okozta károkra is. Amennyiben a szerződés módosul, egyelőre az SARS-t fertőző betegségként fogjuk kezelni, és ebben az esetben fizetünk, nyilatkozta a cég szóvivője.
A betegek egészségbiztosítása más lapra tartozik, egyéni esetekben a megszokott módon járnak el a biztosítók: a legnagyobb japán biztosító, a Nippon Life Insurance közölte, hogy a járványban megbetegedettek számíthatnak a teljes kórházi ellátás fedezésére.
Közben az egészségügyi világszervezet , WHO közölte, hogy a növekvő számú SARS beteget egy Ribavirin nevű szerrel kezelik, bár a 30 éves készítmény vírusra kifejtett hatása még nem bizonyosodott be. A gyógyszert előállító amerikai ICN Pharmaceuticals részvényeinek árfolyama kedden 18 százalékkal megugrott a hír hatására.