Az üzleti szféra várakozásai kedvezőtlenebbek a 2001 végi mélypontnál, ami egy újabb, remélhetőleg csak rövid dekonjunkturális szakasz bekövetkeztére utal. Az iparban a márciusi romlás főleg a termelési színvonal és a rendelésállomány kedvezőtlenebb megítélésének következménye. Ez utóbbin belül azonban az exportrendelésekről alkotott vélemény nem változott. Változatlanok a foglalkoztatási elképzelések is. Az építőiparban a termelés megítélése márciusban markánsan romlott, a rendeléseké nem változott, a foglalkoztatásé viszont javult. A kereskedelmi bizalmi index csökkenése főleg a romló üzletmenet következménye.
A fogyasztói várakozások a két évvel ezelőttinek felelnek meg. A válaszadók saját pénzügyi helyzetüket a februárinál kedvezőtlenebbnek látták, s a következő 12 hónapra további kismértékű romlást vártak. Az ország gazdasági helyzetének megítélése ugyanakkor valamelyest javult.
A megkérdezettek márciusban az előző havinál valamivel mérsékeltebb ütemű áremelkedésről számoltak be, s a következő 12 hónapra vonatkozó inflációs várakozásaik is enyhén csökkentek. A válaszolók a munkanélküliek számának stagnálását várták. A lakosság vásárlási kedve kissé emelkedett. Nem csökkent tovább azok aránya, akik szerint kedvező az alkalom a megtakarításra, de a korábbinál kevesebben gondolták úgy, hogy képesek lesznek megtakarítani a következő egy évben - derül ki a GKI elemzéséből.