A CNBC hírtelevíziónak nyilatkozva Soros György azt mondta, hogy minden nagyobb devizanemmel szemben dolláreladásba kezdett, az amerikai fizetőeszköz további gyengülésétől tartva. Az amerikai kormányzat az utóbbi időben nem tartott ki korábbi, tradicionális "erős dollár" politikája mellett. Szakértők szerint az export bővülését várja a kormány a gyengébb fizetőeszköztől, és így is élénkíteni kívánja a lanyha gazdasági növekedést.
Soros György szerint ez a politika alapvetően hibás, és az amerikai gazdaságot nem lehet más gazdaságok megkárosításával élénkíteni. Ez a "koldussá tesszük a szomszédot" politika, mondta Soros György a CNBC amerikai hírtelevíziónak adott interjúban, amelyben Snow pénzügyminisztert tette felelőssé a dollár gyengüléséért. Figyelek arra, amit Snow mond, mondta Soros, és minden pozícióban dollárt adok el. Az üzletember eurót, kanadai dollárt és új-zélandi dollárt vesz.
Soros György devizatranzakcióira azóta figyel a pénzpiac, amióta 1992-ben spekulációval kiszorította a brit fontot az akkori lebegési sávból, a politikai okok mellett hozzájárulva ahhoz, hogy Nagy-Britannia nem csatlakozott a valutaunióhoz. Sorost azóta úgy is becézik, mint "az ember, aki megtörte a Bank of Englandet". Bár egyes elemzők szerint Soros Györgynek mostanára meggyengült a befolyása a devizapiacon, sokan egyetértenek a milliárdos eladási spekulációjával.