A példátlanul gyenge dollár versenyképesebbé teszi az amerikai kivitelt, az export élénkülése pedig csökkenti a jelentős államháztartási hiányt. A gyenge dollár ugyanakkor drágítja az amerikai behozatalt, ami árszínvonal-növekedéshez vezet, vagyis elhárul a defláció veszélye. Európa számára a mostani árfolyam rövid távon semmi jót nem hoz: visszaeshet a kivitel, lassulhat az amúgy is jelképes növekedés, és az olcsóbb behozatal deflációhoz vezethet, ami visszavetheti a fogyasztást.
Bush ettől függetlenül erős dollárt ígér: a Vesztyi című orosz televíziós hírműsornak az elnök azt mondta, hogy gazdaságélénkítő programja nyomán erősödik majd az amerikai fizetőeszköz az euróhoz képest.
Pedro Solbes az Európai Bizottság pénzügyekért felelős tagja pedig a spanyol televíziónak nyilatkozva pénteken úgy vélekedett, hogy az erős euró középtávon egészségesebb növekedést tesz lehetővé Európa számára - írja a távirati iroda. Solbes szerint az importált olaj olcsóbbodása csökkenti az inflációt, ami mérsékli a bérfeszültségeket, és lehetővé tesz az újabb európai kamatcsökkentést.
Pénteken dél felé egy euró 1,1838 dollárt ért a londoni bankközi devizapiacon.