A Kopint szerint nincsen csőd közeli állapot

Vágólapra másolva!
Számos ponton módosította márciusban publikált előrejelzéseit a Kopint-Datorg gazdaságkutató társaság. A GDP idei növekedésére vonatkozó előrejelzést a korábbi 3,7 százalékról 3,2 százalékra mérsékelték, a fogyasztói árak tekintetében ugyanakkor optimistább lett a társaság. A magyar gazdaságban nincs csőd, illetve csőd közeli állapot - szögezte le sajtótájékoztatón a gazdaságkutató tudományos vezérigazgató-helyettese.
Vágólapra másolva!

Az ipari termelésben dinamikusabb növekedésre számítanak a Kopint kutatói; a növekedés mértékét ezért 4-ről 5,5 százalékra emelték, viszont csaknem a felére (1,5 milliárd euróról 800 millió euróra) csökkentették a működő tőke beáramlására vonatkozó prognózisukat.

Az idei kereskedelmi mérlegre vonatkozó prognózist mínusz 3,5-4 milliárd euróról mínusz 4-4,5 milliárd euróra emelte a Kopint-Datorg, és ezzel párhuzamosan a folyó fizetési mérleg korábbi mínusz 3,2 milliárd eurós előrejelzését is mínusz 4,2 milliárd euróra módosította.

Optimistább lett a kutatóintézet a fogyasztói árak tekintetében, korábbi 4,9 százalékos inflációs előrejelzést 4,6 százalékra módosították. Az idei államháztartási hiány GDP-arányos mértékét a korábbi 5,3 százalék helyett 5,4 százalékra várják.

Medgyessy: Megszorítás helyett takarékosság/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20030709medgyessy.htmlMegszorítást követelnek a munkaadók/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20030708megszoritast.html

A gazdaság állapota összességében nem rosszabb a fél, illetve egy évvel korábbinál, bizonyos mutatók javuló, mások romló tendenciát mutatnak - jelentette ki Palócz Éva a Kopint-Datorg csütörtöki tájékoztatóján.

A magyar gazdaságban nincs csőd, illetve csőd közeli állapot - szögezte le a Kopint-Datorg tudományos vezérigazgató-helyettese. Hangsúlyozta, hogy a GDP növekedési üteme ugyan jóval elmarad akár még tavalyi szinttől is, de még mindig magasabb, mint Csehországban és Lengyelországban.

A mai bizalmatlanság és bizonytalanság a kutatók szerint elsősorban nem a magyar gazdaság alapvető mutatói romlásának, hanem a közelmúlt nem szerencsés gazdaságpolitikai lépéseinek következménye - tette hozzá Palócz Éva.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!