Az érintett vállalkozói kör a program keretében fejlesztésekhez (gépvásárláshoz, telephely modernizációhoz) igényelhet legfeljebb 10 millió forint összegű hitelt, amihez az állam három évig 4 százalékpontos kamattámogatást nyújt. A hitelhez 50 százalékos garanciadíj-támogatás is igényelhető. Az idén a program keretében várhatóan 300-400 vállalkozás kaphat kedvezményes hitelt.
Réthy Imre, a GKM közigazgatási államtitkára elmondta: a midihitel fejlesztési kölcsön, de a hitelösszeg maximum 20 százaléka a fejlesztéshez kapcsolódó forgóeszköz finanszírozására is felhasználható, amennyiben a folyósító hitelintézet az üzleti terv alapján ezt indokoltnak tartja.
A bruttó kamat mértéke maximum a három havi jegybanki alapkamat plusz 4 százalék lehet, a kamatfizetés gyakoriságát a folyósító hitelintézetek állapítják meg, amint a hitel futamidejét is. A kamattámogatás igénybevételéhez nem kell pályázatot benyújtani, a vállalkozásnak csak a hitelintézettel kell szerződnie.
Eddig 112 takarékszövetkezet és 15 bank jelezte a tárcának részvételi szándékát, kilenc bankkal (CIB Bank, Commerzbank, HVB Bank Hungary, IC Bank, Konzumbank, Raiffeisen Bank, Postabank, Sopron Bank, Volksbank) a GKM kedden már megkötötte a szerződéseket.
A többlépcsős hitelprogram további elemei a mikrohitel program, a Széchenyi-kártya és az Európa-hitel, amelyek különböznek a felvehető hitel összegét, a támogatás mértékét, formáját és a futamidőt illetően.
A midihitel és a Széchenyi-kártya támogatására idén összesen 1,2-1,3 milliárd forint áll rendelkezésre. A támogatási összeg a tárca reményei szerint jövőre 2 milliárd forintra emelkedik, ami 30 milliárd forint összegű hitel kihelyezéséhez nyújt támogatást.