A növekedés forrása elsősorban a forgalmi díjbevétel emelkedése, amely várhatóan mintegy 120 millió forinttal haladja meg az előző évit. A BÉT Rt. idei nyeresége különösen pozitív fejlemény annak fényében, hogy az idei évre 150 millió forintos veszteséggel számolt az üzleti terv, az előrehozott amortizációs költségek és a konzervatív forgalmi előrejelzés miatt. Ez annak köszönhető, hogy a tavaly megindult növekedés még lendületesebbé vált, ami mind a forgalom, mind az árak tekintetében látványos eredményeket hozott.
A részvénypiac forgalma 2003. november végére megközelítette az 1700 milliárd forintot, ami 12 százalékkal magasabb, mint az előző év teljes időszakában. A teljes tőzsdei forgalom pedig 1967 milliárd forintot tett ki, 6,7 százalékkal többet, mint 2002-ben. Az azonnali piac mellett a származékos piac aktivitása is jelentősen emelkedett, a kontraktusszám alapján számított forgalom 70 százalékkal növekedett, áll a közleményben.
Emellett a tőzsde folytatta költségracionalizálási és hatékonyságnövelő programját, ami szintén jótékony hatást gyakorolt a jövedelmezőségre. A Budapesti Értéktőzsdén 2003-ban a forgalom és a kereskedett állomány egyaránt növekedett, mind a részvény, mind a hitelpapír szekcióban. Ez a részvények esetében részben az árak emelkedésének, részben pedig az újra beinduló bevezetéseknek volt köszönhető, hiszen 2003 őszén két vállalat, a Forrás Rt., és az FHB jelent meg új kibocsátóként. A tőzsde összkapitalizációja 2003 november végén 10 191 milliárd forintot tett ki, 13,5 százalékkal magasabbat, mint a korábbi év decemberének végén.
Az azonnali piac mellett jelentős változások következtek be a származékos piacon is, ahol a korábbi években is sikeres index és egyedi részvény alapú határidős instrumentumok mellé felzárkózott a devizapiac is. Itt a hagyományos, forinttal szembeni relációk mellett megjelentek a keresztkontraktusok, amelyek ugrásszerű likviditásbővülést eredményeztek.
A 2003-as év egyik legfontosabb eseménye volt a Tőzsde és a Deutsche Börse között létrejött megállapodás, amely a Tőzsdén keresztüli Xetra tagságot tette lehetővé a hazai befektetési szolgáltatók számára. Ezzel több mint 10 ezer külföldi befektetési eszköz vált elérhetővé közvetlenül a hazai befektetők számára.