Az export- és az importárindexek egyaránt 1 százalék körüli forint-árszintcsökkenést jeleznek. Januártól novemberig az előző év azonos időszakához képest a forint a forgalomban közel 80 százalékos súlyú euróval szemben 3,5 százalékkal gyengült, míg a mintegy 14 százalékos arányt képviselő dollárhoz képest 14 százalékkal erősödött.
A kivitel 7 százalékos növekedésén belül a forgalomból mintegy 75 százalékkal részesedő Európai Unióba közel 5 százalék volt a bővülés. A közép- és kelet-európai országokba irányuló kivitel, amely az összes exportnak mintegy 16 százalékát jelenti, mintegy ötödével emelkedett. A fejlődő országokkal lebonyolított export mennyiségének dinamikus, 14 százalékos bővülése ellenére is az ország-csoport csupán 4 százalékkal részesedik az exportból.
Az EU-ból importált áruk forgalma 6 százalékkal bővült, míg a közép-és kelet-európai import 12 százalékkal nőtt. A fejlődő országokból származó import ötödével bővült, ezen belül a forgalom több mint háromnegyedét kitevő gépek és szállítóeszközök behozatala 22 százalékkal emelkedett.
Az export forintban mért árszínvonala 2003 első tizenegy hónapjában 1 százalékkal csökkent. Az EU-ba az előző év azonos időszakinál kissé alacsonyabb, míg a közép- és kelet-európai országokba kissé magasabb árszínvonalon bonyolódott le az export.
Az import árszínvonala az exporthoz hasonlóan 1 százalékkal mérséklődött. Az EU-ból, Közép- és Kelet-Európából származó import árszintje nőtt, a fejlődő országoknál 7 százalékos csökkenést mértek.