Az ipari várakozások romlása februárban főleg a következő háromhavi termelési szint pesszimista megítélése miatt történt, de az előző negyedév termeléséről alkotott vélemény is kedvezőtlenebb lett. A rendelésállományt azonban nem ítélték rosszabbnak az ipari vezetők, mint januárban, sőt az exporté még javult is. Az építőiparban is rosszabb a januárinál az elmúlt háromhavi termelés szintjéről alkotott kép, de a rendelésállományé és a várható létszámé kissé kedvezőbb lett. A kereskedelem élénkebbnek érzett rendelései összességében emelték a kereskedelmi bizalmi indexet.
A fogyasztói várakozások - a parlamenti választások által motivált gazdaságpolitikai ciklusnak megfelelően - a 2002. nyár végi csúcs után sokat estek, de 2003 ősze óta nem sokat változtak. A fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket februárban a januárinál érezhetően rosszabbnak látták, s a következő 12 hónapban további enyhe romlást vártak. Februárban az előző havinál valamivel magasabb ütemű áremelkedést érzékeltek, ezzel szemben a következő 12 hónapra vonatkozó inflációs várakozásaik kissé mérséklődtek. Emellett a munkanélküliség további enyhe csökkenésére számítottak. A lakosság vásárlási kedve nem változott az előző havihoz képest, de a következő 12 hónapra vonatkozó várakozások kissé pesszimistábbak lettek. Valamelyest emelkedett viszont azok aránya, akik szerint kedvező az alkalom a megtakarításra.
Magyarország hét régiója közül ötben romlottak a fogyasztók várakozásai. A legnagyobb mértékben a Dél-Alföld, az Észak-Alföld és a Dél-Dunántúl lakosainak véleménye lehet pesszimistább. A Közép-Magyarországon és Észak-Magyarországon lakók várakozásai lényegében nem változtak a januárihoz képest. Ezzel szemben a Nyugat-Dunántúl és a Közép-Dunántúl lakóinak véleménye érezhetően javult az előző hónaphoz képest - derül ki a GKI közleményéből.