Az OECD döntésétől függ a magyarországi off-shore cégek jövője

Vágólapra másolva!
A NAPI Gazdaság információi szerint a kormány attól teszi függővé a magyarországi off-shore cégek működését meghatározó jogszabályok változtatását, hogy a legfejlettebb ipari államokat tömörítő gazdasági szervezet, az OECD károsnak ítéli-e meg a társaságok tevékenységét. Az EU-csatlakozási tárgyalások során Magyarország mindenesetre nem kért derogációt e területen.
Vágólapra másolva!

A tavalyi évről társaságiadó-bevallást adó 222 ilyen cég saját tőkéje meghaladta az 1760,6 milliárd forintot. Az off-shore vállalkozások több mint negyede nem adott be az előző évről társaságiadó-bevallást. Az OECD 2003-ig egyértelmű állásfoglalást hoz a külföldi tevékenységet végző - azaz off-shore társaságok megítéléséről.

A hírek szerint a legnagyobb esélye annak van, hogy a működésüket 2001 előtt megkezdett off-shore cégek 2005-ig folytathatják tevékenységüket Magyarországon.

A szakértők szerint a magyar off-shore szabályozás néhány pontja valóban megérett a változtatásra. Ide sorolják például a cég menedzsmentjének és alkalmazottainak összetételét befolyásoló szabályt, amely szerint többségben kell lenniük a belföldi illetőségű magánszemélyeknek a cég irányításában.

(MTI)

Ajánlat:

OECD

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!