Szurgyi Nándor, az ÁB-Aegon illetékese közölte, hogy a legtöbb biztosítást - mintegy háromezret - Jász-Nagykun-Szolnok megyében mondják fel, és a döntés a biztosító 1 millió ügyfele közül összesen néhány ezret érint.
A biztosító illetékese az is elmondta, hogy a lakásbiztosítások felmondásáról már a tavalyi tarpai gátszakadás után döntöttek, mert ügyfeleik többségére nem akarták áthárítani a megnövekedett kockázat miatti díjemelést; a felmondás a jogszabályok szerint csak a biztosítási év fordulónapjakor tehető meg.
Szurgyi Nándor azt is közölte, hogy a felmondott szerződések helyett más típusú biztosítási formákat kínálnak az érintetteknek, de ezekben már nem szerepel az árvíz, mint kockázati tényező.
Haraszti Zsolt biztosítási szakértő, a Netrisk.hu munkatársa az Üzleti Negyednek elmondta: nemcsak a lakossági vagyonbiztosítási piac mintegy felét birtokló ÁB-Aegon, hanem valamennyi biztosító kerüli az árvízkockázatot. A társaságok nem kötnek új biztosításokat azokon a településeken, melyeket árvíz fenyeget, vagy magas díjra, külön kockázatként biztosítják az árvízkárt. A szakember hozzátette: a Generali például 1,5 milliárd forintban maximálta a katasztrófahelyzetek - így az egyes árvízi káresemények - kapcsán kifizethető térítés nagyságát.
(Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Biztosítás
(az Üzleti Negyed rovata)