Tavaly októberben az előző lengyel kormány egyik utolsó döntése értelmében a Nafta Polska a Mol-lal kezdett kizárólagos tárgyalásokat a legnagyobb lengyel olajcég állami tulajdonban lévő részvényei nagy részének eladásáról. Az új kabinet azonban hivatalba lépésétől kételyeit hangoztatta az egész olajipari privatizációval kapcsolatban, majd a Nafta Polska és a Mol tárgyalásai január 12-én, a kitűzött határidő lejártakor eredménytelenül végződtek. Közben az OMV közölte: saját ajánlatának érvényességét január végéig meghosszabbítja.
Wieslaw Kaczmarek kincstárügyi miniszter január elején azt mondta, hogy a PKN Orlen sorsáról csak a másik nagy olajcég, a gdanski kőolajfinomító 75 százalékának eladása után döntenek. Hozzátette: amennyiben a gdanski cég privatizációja nem járna sikerrel, megfontolják az eljárás megismétlését vagy a Rafineria Gdanska és a PKN Orlen összekapcsolását. Kedden a tárca vezetője már azt közölte, hogy a Rafineria Gdanska eladása kétséges, mivel a kijelölt vásárlónak, a brit Rotch Energy konzorciumnak nincsenek megfelelő pénzügyi biztosítékai.
Ilyen előzmények után közölte csütörtökön a Nafta Polska, hogy ismét párhuzamos tárgyalásokat kezd a PKN Orlen részvénycsomagjának eladásáról az osztrák OMV konszernnel és a Mol Rt.-vel.
(MTI - Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Korábban:
Kétséges a gdanski olajfinomító magánosítása
(2002. január 28.)
Továbbra sincs döntés a PKN magánosításáról
(2002. január 24.)
A Mol jó eséllyel pályázik a regionális vezető szerepre
(2002. október 2.)