A Gazdasági Minisztérium által készített felmérés tanulságai szerint a magyar cégek 15 százaléka tartósan nem talál megfelelő munkaerőt, ami némi javulást jelent az elmúlt évhez képest, amikor ugyanez az arény 18 százalékos volt.
A tárca becslései szerint nemzetgazdasági szinten jelenleg körülbelül 30-35 ezer tartósan betöltetlen álláshely van, a cégek nettó 40 ezer fővel kívánják a foglalkoztatotti létszámukat növelni az első félévben.
A legrosszabb helyzetben a közepes méretű építőipari vállalkozások vannak, amelyek közül minden második küszködik tartós munkaerőhiánnyal, de az átlagosnál kedvezőtlenebb a helyzet a a feldolgozóiparban, azon belül is a gép- és textiliparban (ott minden ötödik gazdálkodó szervezet szembetalálkozik ezzel a problémával).
A legtöbb ágazatban a szakképzett fizikai dolgozók iránti igény a legnagyobb és marad a leginkább kielégítetlen, miközben a szakképzetlen fizikai munkások iránt folyamatosan csökken a kereslet. Továbbra is hiány van szellemi munkásokból, melyek iránt a kereskedelmi cégeknél tapasztalható a legintenzívebb érdeklődés - írja a Napi Gazdaság.
(Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Munkahelyteremtés, munkahelymegőrzés támogatása
(az Üzleti Negyed összeállítása)
Korábban:
Tovább csökkent a munkanélküliség
(2002. február 27.)
Nem hiányzik a könyvtárából?