A világ öt legnagyobb könyvvizsgáló cégei - big five - közül az ötödik helyen álló Andersen és a második Deloitte a múlt héten kezdte meg a tárgyalásokat az Arthur Andersen esetleges felvásárlásáról, miután nyilvánosságra került, hogy a cég az Enron-ügyhöz kapcsolódó létfontosságú dokumentumokat semmisített meg, és ezért büntetőeljárás indult ellene. A Wall Street Journal és a New York Times is úgy tudja, hogy amennyiben a Deloitte-nak nem kell magára vállalnia az Andersen jogi és pénzügyi kötelezettségeit, úgy már ezen a héten bejelentés születhet az ügyben. Az Enron-botrány kirobbanása óta 30 ügyfele vált meg az Arthur Andersentől.
Az Andersen 89 éves történetének végét jelentő esetleges felvásárláshoz vezető tárgyalásokat az Andersen részéről Joseph Berardino vezérigazgató, a Deloitte-tól pedig James Copeland vezérigazgató vezeti - írja a New York Times. A tárgyalásokról egyelőre egyik fél sem kívánt nyilatkozni.
A vásárlásnak számos ellenzője akad, akik szerint így a fennmaradó négy legnagyobb könyvvizsgáló - amelyek a piac 95 százalékát felügyelik - elkerülné a szükséges reformok keresztülvitelét, és a konszolidáció csökkentené az ügyfelek választási lehetőségeit.
(Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Korábban:
Enron-ügy: vádat emelhetnek az Arthur Andersen ellen
(2002. március 8.)
Az Enron-ügy végigsöpörhet a könyvvizsgálói szakmán
(2002. február 4.)
Nem hiányzik a könyvtárából?
Mester Sándor: Multimóka - Nemzetközi cégek alulnézetből