A lap által megkérdezett szakértők elmondták, hogy a dunai árvízig kifizetett összegek érdemben nem befolyásolják a biztosítók idei nyereségét. A nagy társaságok közül az AB-Aegon, és az Allianz Hungária mintegy félmilliárd forintos tartalékkeretet különített el a később jelentkező kárigényekre. Az előbbi társaságnál közel 10 ezer, az Allianzhoz pedig mintegy 2800 kárbejelentés érkezett augusztusban.
A Generali-Providencia eddig csupán 50 millió forintot fizetett ki, és a cég legfeljebb 10-12 százalékos növekedésre számít az év hátralévő részében, így az idei károk itt sem befolyásolják túlságosan a profitot. Az OTP-nél sem számolnak azzal, hogy a teljes kárösszeg meghaladná a 100 millió forintot.
Horváth Andrea, az Aegon vezérigazgató-helyettese a társaság szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a nyugat-európai pusztító árvizek miatt megemelkednek a viszontbiztosítói díjak, ami kihathat a hazai lakásbiztosítások áraira is. Horváth Andrea elmondta, hogy a dunai árvíz kapcsán minden ügyfélnek fizetnek, amennyiben biztosításukban benne volt az árvízkockázat attól függetlenül, hogy ártéren, vagy azon kívül épült-e a házuk. Hozzátette, hogy totálkár esetén minden ügyfélnek a szerződésben szereplő maximális összeget fizetik ki.
(Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Biztosítás
(Az Üzleti Negyed rovata)
Korábban:
AB-Aegon: eddig 200 millió forint az árvízkárosultaknak
(2002. augusztus 28.)
Az árvízveszélyes területeken csökkenhet a biztosított házak aránya
(2002. március 7.)