A júliusban hozott első döntés feltételein túl a mostani engedély megköveteli a Ruhrgastól, hogy amikor az E.ON tulajdona lesz, 200 milliárd kilowattórának megfelelő importált földgázt árverésen kell továbbadnia a versenytársaknak, nem pedig hosszú távú szállítási szerződésekben.
Az E.ON-nak és a Ruhrgasnak meg kell válnia részesedéseitől a Gelsenwasserben, a Bayerngasban, a Stadtwerken Bremenben és az EWE Oldenburgban. Az ügylet a lehetővé teszi az E.ON számára a Degussa vegyipari konszern átadását a RAG szénbányászati vállalatnak is 2004-ig, ezt a Ruhrgas-átvétel jóváhagyásától tették függővé.
A német kormány júliusban felülvizsgálta a versenyhivatal korábbi tilalmát az ügyletre, de a düsseldorfi bíróság utóbb, hatályon kívül helyezte a kormány engedélyét, ezt követően került sor az újabb kormánydöntésre, megváltozott feltételekkel.
Az E.ON vezérigazgatója, Ulrich Hartmann csütörtökön azt mondta, hogy a megszabott feltételek megközelítik a gazdasági elviselhetőség határát, ezért csak némi habozás után fogadták el azokat.
Csütörtök délelőtt az E.ON részvényeinek árfolyama 1 százalékkal 48,26 euróra emelkedett a frankfurti értéktőzsdén, miután az utóbbi időben 10 százalékot vesztett a papír. Csütörtökön kora délután, a vállalatvezető kommentárja után az E.ON-részvények 47,40 eurós árfolyamon álltak. E hónapban eddig 52,65 és 46,72 euró, ötvenkét héten belül pedig 62,20 és 44,18 euró között mozgott a részvény ára.
(MTI)
Ajánlat:
Korábban:
Szigorúbb feltételekkel veheti meg a Ruhrgast az E.ON
(2002. szeptember 19.)