Az ipari termelés immár háromnegyed éve 10 százalék körüli ütemben nő az előző év azonos hónapjához viszonyítva. Ez kizárólag az export látványos emelkedésének köszönhető. Idén az első öt hónapban a kivitel 9,4 százalékkal bővült, a belföldi értékesítés 1,2 százalékkal csökkent. Májusban (2003 májusához képest) az új export-rendelések 20 százalékkal, a belföldiek 10 százalékkal emelkedtek. Ez arra utal, hogy a dinamikus export - ha lassan is -, de keresletet támaszt a belföldi beszállítók egy része számára. A további fejlődést valószínűsíti a feldolgozóipari beruházások első negyedévi 30 százalékos bővülése - derül ki a GKI [origo]-hoz eljuttatott közleményéből.
Az építőipari termelés látványos, jóval 10 százalék feletti növekedése májusban megtorpant, a munkanapokkal korrigált adatok alapján is alig volt magasabb a tavalyinál. A szerződésállomány azonban jelentősen nőtt.
A kiskereskedelmi forgalom növekedése májusban és az első öt hónapban egyaránt 6,8 százalékos volt. Az élelmiszer és élelmiszer-jellegű vegyes kiskereskedelem értékesítése öt hónap alatt 3 százalékkal, de májusban csak 1,7 százalékkal emelkedett.
A gépkocsi-értékesítés az első hónapok szerény növekedése után áprilisban megugrott, több mint 40 százalékkal volt nagyobb a 2003. áprilisinál, de a lendület még májusban is tartott (27 százalékos növekedés). A gépkocsi- és üzemanyag-értékesítéssel együtt számolt kiskereskedelmi forgalom öt hónap alatt 7,8 százalékkal bővült, ami jóval nagyobb a reálkeresetek szerény, mindössze 0,4 százalékos emelkedésénél.
Áprilisban a behozatal - az EU-csatlakozás előtti taktikai vásárlások hatására - lényegesen gyorsabban nőtt, mint a kivitel. A májusi, egyelőre csak forintban rendelkezésre álló adatok azonban ismét az export importnál jóval gyorsabb bővülését jelzik.