Az EURES internetes honlapja valamennyi tagállam nyelvén, így magyarul is olvasható, a részletes adatbázisok (Önéletrajz, maga az Álláskeresés, valamint az Élet és munka) azonban jelenleg még csak angolul, franciául, németül, esetleg egy-két további tagállam nyelvén érhetők el. Az internetes portálon a munkaerő-áramlás részletes szabályai mellett a külföldi oktatási és képzési lehetőségek is megtalálhatók
Az EURES legfőbb célkitűzése, hogy segítséget nyújtson azoknak a munkáltatóknak, akik külföldi munkavállalókat szeretnének felvenni, illetve, azoknak a dolgozóknak, akik a határokon átívelő régiókban szeretnének munkát vállalni. Az Európai Foglalkoztatási Szolgálat a nemzeti foglalkoztatási szolgálatokon (munkaügyi központok) és az EURES partnerszervezeteken keresztül speciálisan képzett tanácsadókkal segíti az álláskeresőket és az állást kínálókat.
A hazai tapasztalatok szerint az Európai Foglalkoztatási Szolgálat segítségét többségében szakmunkások veszik igénybe, míg a magasabb végzettséggel rendelkezők maguk keresik meg a lehetőségeket közvetlenül az interneten vagy külföldi kapcsolataik révén. A munkáltatók az álláshirdetéseiket a helyi munkaügyi központon, vagy a legközelebbi EURES-tanácsadón keresztül jelentethetik meg az uniós rendszerben.
Az úgynevezet "EURES-állásokat" kék zászló jelzi, ami azt jelenti, hogy az állásra elsősorban más európai országokból érkező munkavállalókat keresnek. 2005-re fokozatosan felkerül valamennyi, az európai állami foglalkoztatási szolgálatok által meghirdetett állás. Ezeken nem szerepel a kék zászló, és ennek megfelelően nem "EURES-állások".
Szabad munkerő-áramlás címszó alatt magyarul kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők az egyes külföldi államokban irányadó munkavállalási szabályokról.